• Головна
  • Новини
  • За яких симптомів коронавірусу до пацієнта в Україні приїде «швидка»

10.04.2020, 18:15

За яких симптомів коронавірусу до пацієнта в Україні приїде «швидка»

Для того, щоб до пацієнта з підозрою на коронавірус в Україні приїхала бригада "швидкої допомоги", таких симптомів, як температура і сильний кашель, буде недостатньо.

Про це йдеться в статті #Букв “Кому роблять тести у разі підозри на COVID-19 і коли насправді приїздить швидка?”.

“Швидка” може не приїхати й не госпіталізувати, якщо в людини є навіть сильний кашель і температура 39. “Швидка” забере, якщо є задишка – симптом дихальної недостатності. Це небезпечний патологічний стан, і треба реагувати швидко. Тобто коли є скарга “важко дихати, задихаюся”, то швидка має приїхати”, – розповіли #Буквам в одній зі столичних лікарень.

При гострих станах, не пов’язаних із коронавірусом, “швидка” може приїхати у відповідь на скаргу: “сильно тисне і болить серце” (особливо коли це супроводжується нудотою, слабкістю). Все це може вказувати на інфаркт.

“Швидка” реагує на такі сигнали швидко. Можуть бути серйозні проблеми, якщо виявиться, що це інфаркт, а виклик “відсіяли”. Якщо ж людина дзвонить і називає тільки симптоми, схожі на ГРВІ, її переключають на службу 1581, де поради дають лікарі. Але телефоном. Зрозумійте: “швидка” – це “швидка”. Треба їхати, коли є загроза. ДТП, серце, виклик до дітей, а не на високу температуру і кашель. Так діють бригади в європейських країнах, а у нас це поки мало хто розуміє. І мало хто думає, що можна викликати таксі і самому приїхати”, – наголосили в лікарні.

В Україні станом на ранок 10 квітня зафіксовано 2203 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. За добу підтверджено 311 нових випадків.

Раніше у Центрі громадського здоров’я МОЗ України оприлюднили перелік показань для госпіталізації хворих на коронавірус. Зокрема, госпіталізація показана хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19, якщо: перебіг хвороби середньої тяжкості або тяжкий (ознаки пневмонії та/або дихальної недостатності); є супутні захворювання; незалежно від тяжкості стану, відзначається підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції та інше.

У рамках боротьби з коронавірусом COVID-19 в Україні приватним лабораторіям і клінікам дозволили проводити ПЛР-тестування (методом полімеразної ланцюгової реакції).

  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

    Коментар

    Блоги

    Богдан Козійчук

    Про чистоту мови правничої 

    Богдан Козійчук

    Правнича термінологія: проблеми стандартизації

    Михайло Цимбалюк

    Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: