• Головна
 • Новини
 • У госпіталі у Винниках оголошено евакуацію – заклад готують до можливого поселення українців з Китаю

19.02.2020, 11:16

У госпіталі у Винниках оголошено евакуацію – заклад готують до можливого поселення українців з Китаю

На цей час у госпіталі у Винниках оголошено повну евакуацію – заклад готують для можливо поселення українців, що їх привезуть з Китаю, де вирує коронавірус. Про це WN повідомило одразу кілька джерел. Водночас у Львівській ОДА редакцію знову запевнили, що розміщення українців, що їх привезуть з Китаю, на Львівщині не планується. Госпіталь у Винниках готують як резервний варіант.

Відтак, мешканці містечка Винники, що біля Львова, на 15.00 збираються прийти до Винниківської міської ради – на масову акцію протесту проти поселення у госпіталі українців, що їх мають 20 лютого евакуювати з Китаю.

Спершу медперсонал звільнили від роботи до понеділка (23 лютого). Сказали, що начебто у госпіталі мають пройти якісь навчання.

Також почали масово виписувати з госпіталю хворих.

«Водночас звільняли 8 і 9 поверхи. На ці поверхи ведуть кілька ліфтів. Але потрапити у госпіталь можна тільки через одну приймальну. Тому про цілком ізольоване приміщення у такому випадку не могло і мови йти. Згодом сказали, що буде проведена повна евакуація госпіталю», - повідомив один з працівників закладу.   

"Увага!!! Підйом!!! Перекриваємо виїзд з госпіталю!!! Госпіталь у Винниках закривають!!! Хворим та медперсоналу сказали звільнити лікарню до 14:00 год. Усі операції скасували. Інформація достовірна!!!", - написав Устим Борщ на ФБ сторінці Мої Винники.

Протест у Винниківському госпіталі 

Тим часом сьогодні, 19 лютого, на сайті Львівської ОДА розмістили повідомлення, що на Львівщині відбудеться симуляційне навчання готовності закладів охорони здоров’я до госпіталізації хворих з гострою респіраторною хворобою.

Зокрема, у повідомленні сказано: "Навчання проведуть на виконання наказу Міністерства охорони здоров'я N185 від 24.01.2020 та Плану дій протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCov у Львівській області, затвердженого Рішенням обласної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Відповідні симуляційні заходи відбудуться на базі «Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках".

Також додамо, що учора, 18 лютого, ввечері в Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що поки не визначились, де перебуватимуть на обсервації люди, яких евакуюють з китайської провінції Хубей і які 20 лютого мають прибути в Україну. 

19 лютого, 13.00.  Стало відомо, що у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках, пройшли збори медперсоналу та керівництва Винниківської міськради, на яких т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько розповів, як пройшли навчання готовності закладу до госпіталізації хворих з гострою респіраторною хворобою (коронавірусом).

Також Андрій Васько сказав: «Станом на сьогоднішній день всі пацієнти повертаються до палат і продовжують отримувати лікування. Персонал повертається до виконання медичних завдань. Госпіталь функціонує надалі в штатному режимі, без змін. Ніякі пацієнти з госпіталю в інші заклади переводитись не будуть».

19 лютого, 14.30.  Люди, доведені до стану паніки, заблокувати в’їзди до Винниківського госпіталю. Вони не випускають медиків, автомобілі яких припарковані на стоянці безпосередньо біля будівлі госпіталю.

Люди остерігаються, що госпіталь готують до того, щоб прийняти українців, яких мають 20 лютого евакуювати з Китаю, де палає епідемія коронавірусу.     

Серед протестувальників переважна більшість – це мешканці Винник. Вони стверджують, що до них підходять медики і кажуть, що їм  наказано полишити робочі місця, - передає кореспондент WN.

За його спостереженнями, кожні 10-15 хвилин хворі із сумками покидають медзаклад.

«Я такий хворий, що ледве ходжу, а мене виписали. Відправляють додому і то своїм ходом», – розповів один з них. Прізвище назвати чоловік відмовився.    

19 лютого, 15.00. Біля Винниківської міської ради має розпочався мітинг проти поселення у госпіталі українців, що їх мають 20 лютого евакуювати з Китаю. Міський голова Винник Володимир Квурт намагався заспокоїти людей. Закликав до спокої і терпимості. Мовляв, якщо б це ваш сусід чи родич повертався з Китаю... Натомість громадяни пропонують всіх українців, що їх мають завтра, 20 лютого, привезти Китаю, поселити у лікарні у Феофанії, де лікуються київські урядники. 

      

19 лютого, 16.30. Міський голова Винник Володимир Квурт повідомив, що мешканці Винник патрулюватимуть госпіталь всю ніч. 

Зокрема, у коментарі журналістам він сказав:

Ми прийшли сюди, щоб переконатися скільки було хворих (у госпіталі) станом на раком (19 лютого), скільки було виписано. Щоб переконатися, що у палатах є люди. Питалися, чи на завтра заплановані операції. Тобто, чи медики планують свою роботу. Відповіді зводились ось до чого. Зранку частина хворих – під час мобілізації – була виписана, і їх тепер обдзвонюють, щоб вони повернулись.  На завтра вже підтверджені планові операції, а це говорить про те, що госпіталь виходить на плановий режим, значить надзвичайної ситуації або потенційне розміщення нових пацієнтів не планується.

Українцям сьогодні треба завжди бути на сторожі. Це важливо. І про це повинна пам’ятати будь-яка влада – і вчорашня, і сьогоднішня і завтрашня. Українці не пропустять сьогодні будь-якої брехні. А будь-яке збурення, будь-яка паніка – це наслідок того, що нас хочуть вводити в оману або просто щось не договорюють…

Стоять довкола батьки, мами, і вони прекрасно розуміють, щоб, не Дай Боже, попаде інфекція посеред нас, і це будуть катастрофічні наслідки. Не правильно допустити до цього, і є слушні думки,  що таку локалізацію потенційно хворих чи такий карантин для осіб, які переміщуються з Китаю, варто робити на полігонах, на територіях військових частин, де можна прогарантувати локальність… І я сподіваюсь, що після сьогоднішнього мітингу винниківчан, з їхньої активної позиції будуть  зроблені висновки. Влада повинна бути відкрита. Вона повинна інформувати, як діяти і до кого звертатися у випадку виникнення прикрої ситуації…  

Сьогодні, наскільки я розумію, представники громадськості залишаються, щоб патрулювати і  контролювати, що буде відбуватися з госпіталем, незважаючи на інформацію, що все спокійно і стабільно».

Водночас, як передає журналіст WN з місця події, з госпіталю у Винниках продовжують вивозити хворих. Зокрема, за одним із пацієнтів приїхала швидка допомога. Хворого мають доправити до Стрийської лікарні. У палатах майже порожньо.

Багато винниківчан вважають, що сам міський голова Винник Володимир Квурт щось не договорює. Зокрема, журналісту WN не вдалось знайти жодного свідка, який би підтвердив, щоб хтось із пацієтів повернувся до госпіталю. Більше того, історія про те, що хтось обдзвонює хворих, яких щойно виписали, і просить їх вернутись, виглядає геть неправдивою.    

Тому мешканці Винник збираються чергувати всю ніч біля госпіталю. Щоб не допустити поселення у госпіталі українців, що їх мають 20 лютого евакуювати з Китаю.

19 лютого 16.45. Міський голова Львова Андрій Садовий пояснив, як обиратимуть аеропорт, де сяде літак з українцями, яких евакуйовують з Китаю. Він зазначив, що спілкувався із міністеркою охорони здоров’я Зоряною Скалецькою. За її словами, місце посадки визначать після того, як буде відомо кількість пасажирів, які сядуть на літак.

«Інформація про те, куди привезуть людей – до Львова, Києва чи іншого міста – буде відома лише після того, як українці зайде у літак. Це буде 15людей, чи це буде 50 людей. Від кількості залежить, де їх будуть розміщувати. На борт літака братимуть лише здорових людей. Прошу не панікувати і не поширювати фейкову інформацію», – сказав Андрій Садовий.

19 лютого, 20.30.  Голова Львівської ОДА Максим Козицький виступив із офіційною заявою, у якій повідомив, що згідно з наявною на даний час інформацією МОЗ розміщення пасажирів літака на території Львова та області не передбачено.

Подаємо текст заяви: 

"Найгірший вірус зараз – це паніка. Саме через надмірну паніку ми втрачаємо не лише об’єктивність, а й єдність та згуртованість. Хочу Вам нагадати, що на борту літака 49 наших з Вами співгромадян і ми не маємо морального права покинути їх у біді. До того ж, вони здорові і жодних ознак захворювання у них немає. По прибуттю вони всі проведуть 14 днів під пильним наглядом медиків на карантині.

Запевняю, що питання протидії коронавірусу та евакуації українців з Китаю на контролі перших осіб держави та області. Ситуація в області є повністю контрольованою! Львівська ОДА послідовно виконує наказ Міністерства охорони здоров’я щодо напрацювання вичерпних заходів щодо протидії поширення вірусу в області. Відтак, створено регіональний штаб, аби реагувати на виклики.

Сьогодні на виконання наказу Міністерства охорони здоров'я у Винниківському госпіталі провели симуляційні навчання. Навчання передбачало аналіз структури пацієнтів, що перебували в госпіталі, підготовку персоналу і пацієнтів до можливої евакуації та визначення лікарень, в які можна би було розмістити евакуйованих пацієнтів. Подібні навчання раніше не проводилось, тому резонанс від такого заходу зрозумілий. Ми повинні були перевірити свою готовність до можливого розвитку подій, щоб бути готовими до різних викликів. Згідно наявної на даний час інформації МОЗ розміщення пасажирів літака на території Львова та області не передбачено.

Щодо інформації, що Львів може прийняти борт з Китаю, пояснюю. В Україні кілька аеропортів, які здатні прийняти літаки такого класу. У тому числі і львівський аеропорт. Він розглядається як ОДИН З тих летовищ, які може прийняти борт. Станом на зараз відповідного розпорядження до мене, як до керівника області, не надходило.

Ми вже 15 країна, яка провела евакуацію своїх громадян з Китаю, тому система є напрацьованою та перевіреною.

Паніка та спекуляції на тему коронавірусу зараз зайві та вкрай небезпечні!".

20 лютого. 09:39. МВС повідомило, що евакуюваних з Китаю розмістять у медичному центрі «Нові Санжари» у Полтавській області.

20 лютого. 13.30. Мешканці Винник продовжуть нести варту на постах біля госпіталю. Під'їзди до закладу розблоковано, але протестувальники поки що не розходяться.    

Нагадаємо, ситуацію із можливим проникненням на Львівщину коронавірусу із Китаю обговорили 12 лютого під час позачергового засідання обласної комісії ТЕБ і НС. 

На виконання наказу міністерства охорони здоров’я департамент охорони здоров’я ОДА видав розпорядження щодо порядку реагування на випадки підозри у пацієнтів вірусу.

«В області ситуація стабільна. На сьогодні в області нема жодного пацієнта з підтвердженим діагнозом чи підозрою на хворобу. Департамент також подав у міністерство потребу у засобах захисту для епідеміологів, а спостереження за пацієнтами протягом 14 днів можна провести у боксованих палатах. Медичний персонал, який контактуватиме з такими пацієнтами діятиме за чітко визначеними правилами», - зазначив тоді т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

За його словами, у Львівській обласній інфекційній лікарні є 8 боксованих палат, що можуть забезпечити госпіталізацію перших можливих пацієнтів із зараженням.

Тоді ж Андрій Васько повідомив, що у випадку потреби забезпечити більшу кількість місць для хворих такою установою визначено госпіталь ветеранів у Винниках, що має повноцінне реанімаційне відділення.

Додамо, що 18 лютого голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що Львівський аеропорт готовий прийняти борт з українцями, які прибудуть з Китаю. Однак їх розміщення у Львові чи області не розглядалось.

«На борту літака – наші з Вами співгромадяни, тому ми не маємо морального права покинути їх у біді. В Україні є лише кілька аеропортів, які здатні прийняти літаки такого класу. У тому числі і львівський аеропорт. Питання розміщення українців, що прибудуть з Китаю, у Львові чи області не розглядається», – наголосив Максим Козицький.

Однак, учора ж, 18 лютого, пізно ввечері ЗМІ повідомили, що на онлайн-табло авіаперевізника SkyUp, який евакуює українців з Уханя, вказано, що літак прилетить до Борисполя зранку 20 лютого. Раніше пунктом призначення було вказано Львів.

Літак Boeing 737-700 NG мав вилетіти з Борисполя уночі проти 19 лютого до Алмати (Казахстан), а звідти направиться до Уханя. А вночі проти 20 лютого цей же літак мав би відправитися в Україну і о 8 ранку приземлитися у Борисполі.

Раніше 18 лютого на онлайн-табло було вказано, що літак має прибути о 8 ранку до Львова. 

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Вперше за 12 років прикордонний вертоліт приземлився на Зміїному. Відео

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Хочеш незалежності і миру - розмовляй українською!

  Іван Стецькович

  Про банки і «панамських патріотів»

  Дмитро Снєгирьов

  Кремль вимагає від України імплементації формули Штайнмаєра

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: