12.01.2020, 14:57

Із 43 амбулаторій 17 вже мають декларації, - Юрій Холод

До кінця 2019 року у Львівській області мали збудувати і ввести в експлуатацію 43 сільські амбулаторії – у межах програми “Доступна медицина”. Однак до визначеного терміну відкрито було тільки 4. 

По суті, команда екс-голови Львівської ОДА Олега Синютки провалила старт цієї програми на Львівщині, хоча, як ми вже писали, вони обіцяли навіть не до кінця року, а до жовтня 2019-го відкрити всі 43 амбулаторії. А потім експрезидент Петро Порошенко програв вибори.  Отже, добудовувати амбулаторії доводиться новій управлінській команді, що прийшла у стіни Львівської ОДА з благословення Президента Володимира Зеленського.

Водночас за останній час тему почали коментувати всі, кому не лінь. Отож, ми звернулися до заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода, з проханням пояснити, яка ситуація насправді.

Від середини вересня саме Юрій Холод курирує роботу п’яти департаментів та управлінь: архітектури та містобудування, екології, ЖКГ, управління капітального будівництва і службу у справах дітей. 

Власне, тепер він відповідає за будівництво сільських медамбулаторій у межах програми “Доступна медицина”.

Пане Юрію, різні політики кажуть, що медамбулаторії не збудовані і програма, фактично, провалена. Що з того правда?

- Та все не зовсім так. Наша область сьогодні одна з тих, які виконують програму “Доступна медицина” найкраще. Тут наша команда якраз має, чим похвалитися: 17 амбулаторій вже мають готові декларації (про введення в експлуатацію). Наразі триває передача їх на баланс громад. Це означає: скликати сесію місцевої ради, яка проголосує за це, передати документи. Треба час для цього, бо такі закони і така процедура. Але приміщення всі обігріваються, все готово. 

Юрій Холод- заступник голови Львівської ОДА

Чотири медамбулаторії ми вже відкрили. У листопаді - в Брюховичах на Перемишлянщині, в грудні - у Ремезівцях на Золочівщині, в Пасіках-Зубрицьких на Пустомитівщині, у Сулимові Жовківського району. 

Програма "Доступна медицина" - для всіх областей. Просто десь зводять лише 15 об'єктів, а ми, у Львівській області, разом з управлінням капітального будівництва, яке є замовником, будуємо 43 сільські медамбулаторії. Кожна з них отримує автомобіль Renault Duster, необхідне сучасне медичне обладнання та меблі. 

Такі автівки - не тільки для новозбудованих амбулаторій. У 2018-му до сіл на Львівщині поїхали 43 медавтомобілі, 2019-го - 67. До кінця 2020 року автівки будуть мати всі амбулаторії в селах області.

Прийом пацієнта в амбулаторії села Сулимова Жовківського району 

Якісна медицина в селі - це дуже важливо. Особливо, коли ці села далекі, дорога до них, часто, потребує ремонту. Надважливо на місці мати добре обладнання, яке потрібне сімейному лікарю на щодень, автомобіль, яким можна добратися до пацієнтів у різні села. Бо одна сільська амбулаторія обслуговує кілька сіл. Більшість нових амбулаторій мають приміщення, передбачене для проживання лікаря. Бо от приходить молодий фахівець у село - і де йому жити?

- Але це ж так по-радянськи - коли чиновники їдуть перерізати стрічки…

- Саме тому, по-перше, я не їду всюди, де тільки відкривають. А коли їду, то це, швидше, перевірити, чи справді все “ок” на місці і... по нову дозу позитиву. Ви ж розумієте, що це означає: в далекому селі нарешті за незалежної України щось нове побудували! Є нове медичне авто. Не знову щось розвалилося, а щось побудували! Це ж історична подія. І це нам також заряд енергії - побачити результати власної роботи. Це кожній людині потрібно. А я ж така сама людина, як всі.

- Що ще, з того, про що говорять зараз на всяких каналах і сайтах, неправда? Про амбулаторії і загалом.

- Мене не цікавлять “зради”. Сьогодні дуже просто стати “диванним експертом”, розігнати тему в соцмережах. Цього року будуть вибори, то розповідати про провали і нагнітати зради буде кому. Я прийшов працювати. Маю за плечима управлінський досвід. Я працюю на результат, за який звичайні люди тобі скажуть “дякую”. Так, роль медіа і соцмереж зараз дуже велика. Я відкритий до спілкування, мене також зачіпає неправда, але я не маю часу на все реагувати. Дуже-дуже багато всього, чим займаюся щодня, не маю часу описати, не коментую майже ніяких дописів. Може, колись доведеться більше розповідати, бо є, ви знаєте, принцип Парето. Але наразі так.

Але про проблеми з підрядниками, які будують медамбулаторії, ви, все ж, говорили восени.

- Так. Програму “Доступна медицина” я тримаю на постійному контролі від початку своєї роботи в ОДА. Вона передбачає співфінансування з місцевих бюджетів. 

Наприклад, у Брюховичах на Перемишлянщині на будівництво амбулаторії з державного бюджету надійшло понад 7 мільйонів 800 тисяч гривень, а ще понад мільйон додав місцевий бюджет. 

Амбулаторія у Пасіках Зубрицьких Пустомитівського району

Отже, 43 медамбулаторії почали будувати в кінці 2018-го - на початку 2019 року. Але темпи будівництва, з’ясувалося, різні. І так само по-різному місцеві ради “спішили” дофінансовувати.  

Ще є інші деталі, в яких часто ховається диявол: так, не всі підрядники совісні, на жаль. Не завжди технагляд працює добре. І тому ми переглянули також, хто працює в технагляді, оголосили конкурс на вакантні посади. 

Але й місцеві управлінці - що мені найбільше дивно - не завжди пильнують, не сигналізують вище, що щось не так на об’єкті. 

Я відразу восени об’їхав проблемні будови, ми зібрали всіх представників РДА та місцевих рад, підрядників, Львівобленерго та Львівгазу, і десь наприкінці жовтня прийняли рішення: там, де з підрядниками домовитися про добру роботу не вдалося, розриваємо угоди. Ми не маємо часу і не маємо права викидати гроші на вітер. Не може один - доробить інший. Це нормальне управлінське рішення. Так само вчинив би будь-хто з підприємців. Але багато підрядників звикли, що можна помаленьку щось робити, все минеться, гроші капають, це ж держава. Я маю звичку без попередження приїздити на об’єкт. Відразу видно, що там робиться, і зрозуміло, що робити далі.

І що робите далі, якщо щось не так? 

- Ну, по-перше, на щастя, того “не так” не так вже й багато. Але якщо є, то, разом із керівником управління капітального будівництва Олегом Пелихом, комунікуємо з виконавцями робіт, з місцевою владою, зі спеціалістами, які виконують технагляд. З’ясовуємо причини. Що найголовніше? - Завершити об’єкт, якісно все зробити. Тому, звісно, завжди є останній шанс виправитися. Нема порозуміння - тоді змінюємо підрядника. Або технагляд.

Розмову вів  Андрій Филик.

На першому фото амбулаторія у селі  Ремезівці Золочівського району - одна з чотирьох, що були відкриті наприкінці 2019 року

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Які ідеологічні засади можуть об'єднати українців

  Андрій Вихопень

  Іду Львовом і бачу рекламу ієзуїтів

  Іван Стецькович

  В Україні весь час панує одна партія - «партія влади», а 350 зареєстрованих - це спосіб приховати злодійство

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: