• Головна
 • Новини
 • У львівській лікарні вперше «заморозили» серце, щоб вилікувати аритмію

14.12.2021, 13:45

У львівській лікарні вперше «заморозили» серце, щоб вилікувати аритмію

У міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги лікарі вперше провели кріоабляцію. Це так званий метод «заморожування» серця для лікування порушень його ритму. В цьому випадку пацієнту лікували миготливу аритмію.

Про це повідомили у Львівській міськраді.

Зокрема, як повідомив керівник лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук, під час цієї операції в серце 62-річного пацієнта ввели рідкий азот із температурою мінус 60 градусів, який вбив хворі ділянки серця.

«Миготливав аритмія – головна причина виникнення ішемічних інсультів. Через неї в передсердя йде імупульс, який змушує стінки неконтрольовано скорочуватися: 400-500 разів на хвилину –  за норми 50-60! Ризик виникнення тромбів в такому стані зростає в 5 разів, а відповідно, в 5 разів вищий ризик виникнення інсультів», - пояснює лікар.

З цієї недугою – миготливою аритмією, живуть до 800 тисяч українців. Раніше вони не мали шансу одужати, бо хвороба не лікується медикаментозно: ліки хіба розріджують кров, щоб мінімізувати виникнення тромбу. Але тепер, завдяки кріоабляціям, лікарі зможуть заморожувати ділянки передсерця, щоб вони не пропускали до відділів серця хаотичні імпульси. Шанси одужати після такого втручання – 90%.

«Першим цей шанс отримав львів’янин, який хворів із 2018 року. Його ситуація особлива: чоловік не міг пити кроворозріджувальних, бо має лише одну нирку. Перед операцією стан пацієнта уже був вкрай важким, напади повторювалися по кілька разів на добу. Йому загрожував інсульт. Наразі ця небезпека позаду. Після нього кріоабляції виконано ще двом пацієнтам», - додав Олег Самчук.

Медики дякують компанії Meest за те, що подарувала лікарні дороговартісне обладнання для кріоабляцій. А також – Національному інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова за допомогу у виконанні перших операцій.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Громади Волині в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: