• Головна
 • Новини
 • Лікування в лікарні: чому не всі українці отримують безкоштовну допомогу

23.11.2021, 13:36

Лікування в лікарні: чому не всі українці отримують безкоштовну допомогу

В теорії медична допомога і медикаменти, які українці отримують в стаціонарі, повинні бути для них безкоштовними. Але хворі нерідко змушені викладати гроші на лікування з власних кишень.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

Іноді є бюрократичні процедури, тому деякі препарати не встигають закупити. А іноді проблема полягає в самому тарифі - його не завжди вистачає, пояснив виданню лікар-анестезіолог Іван Черненко з Роздільнянської центральної райлікарні.

Пацієнти з легким або середнім перебігом хвороби рідко змушені самі докуповувати препарати. Брак відчувається, коли людина у важкому стані або в реанімації.

"Тариф за лікування "ковідного" пацієнта - 22 тисячі гривень, якщо я не помиляюся. Якщо ми лікуємо порівняно легкий "ковід" - коли людина вимагає трохи кисню, але в цілому його стан стабільний, тоді цих 22 тисяч вистачає цілком. Але якщо ми говоримо про реанімаційного пацієнта - цих коштів, звичайно ж, недостатньо", - заявив медик.

Зазвичай для лікування "ковіду" в стаціонарі використовується 4-5 препаратів. Найдорожче обходяться антикоагулянти і суміші для парентерального харчування. Якщо ж пацієнт потребує сильніших препаратів, то можуть йти і на десятки тисяч гривень. Такі суми лікарня просто не потягне, заявив Черненко.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Громади Волині в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: