11.02.2019, 16:42
Як у Тернополі сортуватимуть сміття
У Тернополі триває підготовка до переходу на роздільне сортування відходів. Тернополяни здебільшого схвально ставляться до цієї ініціативи, пише "За Збручем".
Як повідомив Тернопіль житлово-комунальний, станом на перше січня 2019 року у місті ще в понад сотні будинків були діючі сміттєпроводи, відтак жителі таких багатоповерхівок не мали фізичної змоги проводити сортування. За місяць, що минув, кількість будинків із діючими сміттєпроводами суттєво зменшилася.
Загалом, перший етап переходу на сортування відходів був впроваджений ще у 2012 році, коли комунальним підприємством «Екоресурси» були влаштовані сітки для відсортовування ПЕТ-пляшок. Впродовж найближчих місяців у тернополян появиться можливість відсортовувати ще й скло. Отже, вже незабаром тернополяни ділитимуть свої відходи на три контейнери – для пластику, для скла та змішаних відходів.
До слова, у значній кількості будинків сміттєпроводи вже давно заварені працівниками обслуговуючих підприємств задовго до внесення змін та доповнень у рішення сесії міської ради від 19.05.2011р. № 6/8/20 «Про затвердження Правил благоустрою м. Тернополя». Першого січня 2019 року у Тернополі зафіксовано 124 багатоповерхівки із діючими сміттєпроводами. Впродовж місяця їхня кількість поступово зменшується. Загалом перейти до роздільного сортування відходів у Тернополі заплановано до 1 червня 2019 року. Виконавцям послуг з управління, утримання, обслуговування багатоквартирних будинків, ОСББ, ОСН, СК та нежитлових приміщень необхідно переобладнати існуючі контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів, а у багатоквартирних будинках, де наявні діючі сміттєпроводи – влаштувати на прибудинковій території контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів.
В свою чергу, надавачі послуг із вивезення побутових відходів, відповідно до нових правил, повинні укомплектувати існуючі майданчики контейнерами для роздільного сортування побутових відходів (змішані відходи, полімери, скло).
Відповідні обговорення із керівниками обслуговуючих підприємств та компаній – перевізників уже проведені, відтак впроваджуються перші практичні кроки для переходу на роздільне сортування – заварювання сміттєпроводів, закупівля матеріалів для виконання робіт, інформування мешканців та обговорення з перевізниками щодо місця встановлення контейнерних майданчиків тощо.
За темою
- У Львові зафіксовано значне зростання у повітрі аміаку
18.02.2022, 18:14
- Як у Польщі покарали громадянина України, який вивозив сміття в лісосмугу
14.02.2022, 19:12
- Начальник Тячівського водного господарства перебуватиме під особистим зобов’язання через мільйонні екологічні збитки
29.11.2021, 14:59
- ДТП з автоцистерною на Львівщині завдало державі збитків на суму понад 345 тис грн
18.11.2021, 14:58
- Жителі селища на Волині скаржаться на забруднення повітря від лушпиння кукурудзи: що кажуть екологи
13.11.2021, 11:59
Обговорення
Тернопіль
ТОП
У Львівській політехніці розпродають книги покійної Ірини Фаріон
Львів'янин засуджений до 9 років ув’язнення за смертельне побиття біля кафе
Браконьєри вбили червонокнижних зубрів на Львівщині: деталі інциденту
Після важкої недуги помер відомий львівський хірург Михайло Виспянський
На кордоні з Польщею митники затримали контрабанду техніки на 1,2 млн грн у двох мікроавтобусах
ФОТО
«Туристи» в шльопанцях і «кікіморах»: прикордонники затримали групу порушників на кордоні з Румунією
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів