• Головна
 • Новини
 • У Львові зафіксовано значне зростання у повітрі аміаку

18.02.2022, 18:14

У Львові зафіксовано значне зростання у повітрі аміаку

Пост моніторингу якості повітря, який розміщено у Львові поблизу місця будівництва сміттєпереробного комплексу на Пластовій, 13, регулярно фіксує перевищення гранично допустимих норм концентрації шкідливих речовин. Починаючи з 25 січня, він фіксує значне зростання у повітрі аміаку.

Ознайомитися із даними моніторингу можна в режимі онлайн на офіційному сайті ЛКП «Зелене місто», - пише Леополіс. 

Упродовж доби прилад 72 рази здійснює заміри за сімома показниками. Зокрема, вимірюється вміст діоксиду азоту, оксиду вуглецю, діоксиду сірки, озону, оксиду азоту, сірководню та аміаку. Також обладнання показує швидкість і напрямок вітру, відносну вологість, температуру повітря та атмосферний тиск. 

Як видно із даних моніторингу, регулярно перевищуються показники вмісту аміаку у повітрі. 26 січня ц.р вони у понад 3,5 рази були більшими за норму для житлової забудови. Такі ж завищені показники спостерігалися і минулого тижня. З 16 лютого пост моніторингу якості повітря на Пластовій, 13, знову фіксує зростання викидів аміаку понад норму.  

Показники по сірководню також часто вищі норми. В окремі дні вони у рази перевищують гранично допустимі концентрації. 

Минулоріч упродовж довгого часу пост моніторингу якості повітря у Львові не працював. Громадські активісти навіть висловлювали занепокоєння, що така ситуація може бути пов’язана із значним перевищенням норм із забруднення повітря на Пластовій, 13 та намаганням приховати реальну ситуацію від мешканців міста. 

Аміак спричиняє сильний вплив на людський організм. Деякі люди погано уявляють, на яку небезпеку можуть піддатися, якщо стануть застосовувати речовину бездумно. Цей безбарвний газ відносять до 4 розряду екологічної небезпеки. 

Аміак надає важкий задушливий і нейротропний (вражає нервові клітини) ефект. Інгаляційне отруєння призводить до глобального набряку легенів і дисфункції багатьох систем.

Токсичність газу негативно позначається на шкірі, слизових і диханні. Людина, що знаходиться в зоні ураження, відчуває першіння в горлі, сильний напад кашлю, максимальну утрудненість дихання, а також біль в очах і сльозотечу. При граничних концентраціях можливий набряк легенів.

Отруєння аміачними парами викликає глухоту, блювоту, важкі головні болі і сильне запаморочення. Можуть спостерігатися відхилення в поведінці, маніакальне збудження і марення. Ці симптоми мають особливість повторюватися через деякий час, якщо не провести відповідної терапії. Особливо важливо не допускати перевищення максимуму цього токсину в приміщеннях. Тривала дія речовини на організм спричиняє некробіотичні (омертвіння клітин) або запальні процеси. 

Міська влада не пояснює львів’янам причин перевищення гранично допустимих концентрацій аміаку у місті. 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: