• Головна
 • Новини
 • Зростання ВВП у другому кварталі було неякісним, - експерт

10.09.2019, 15:49

Зростання ВВП у другому кварталі було неякісним, - експерт

Зростання ВВП у другому кварталі поточного року до 4,6% було ситуативним і неякісним.

 Про це у своєму блозі на УНН написав міжнародний економічний експерт, голова ГО "Національний інтерес України" Ігор Гарбарук.

"Переможні реляції про зростання національного ВВП до 4,6% у 2-му кварталі відлунали. Але, у додаткові доходи населення країни так і не конвертувалися.

Та це й не могло статися - адже дане зростання було швидше ситуативним і за своєю природою неякісним. У своїй основі його сформували роздрібна торгівля (+7,8%) - підігріта грошима наших заробітчан, які з початку року (7 місяців) збільшили свої грошові перекази на 13% та їх рекордна сума склала 106 млрд грн, а також сільське господарство (+6,3% ) - все більше і більше збільшує темпи експорту сільськогосподарської продукції за рубежі нашої Батьківщини", - вважає експерт.

Гарбарук звернув увагу на дисбаланс в темпах зростання експорту й імпорту. Дана структура експорту підтверджує, що Україна залишається сировинною державою. Експерт пропонує вихід із ситуації, що склалася, - стимулювати розвиток переробних галузей і виробництва продукції з високою доданою вартістю введенням диференційованої ставки ПДВ для експортерів. Наприклад, експортуєш зерно - платиш 20% ПДВ, експортуєш борошно - платиш 10%, а експортуєш високоякісні макарони в сучасній упаковці - платиш податок в розмірі 5%.

Нагадаємо, за даними Держстату, економіка України показала зростання в II кварталі цього року на 4,6%

Нагадаємо, уряд запланував зростання економіки України на 40% за 5 років.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: