21.10.2021, 16:44

Нацбанк погіршив прогноз росту ВВП до 3,1% у 2021 році

Національний банк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2021 році з 3,8% до 3,1%. Прогноз інфляції залишили на тому ж рівні — 9,6% у річному за рік.

Про це повідомиляє Громадське із посиланням на пресслужбу НБУ.

Зазначається, що прогноз погіршили з огляду на показники першого півріччя, високі ціни на енергоносії, а також поточне ускладнення епідемічної ситуації.

У НБУ кажуть, що несприятлива ситуація на ринку енергоносіїв і наслідки логістичних проблем у світі будуть обмежувати випуск української промисловості та стримувати темпи відновлення економіки й у наступному році.

Тому прогноз росту ВВП у 2022 році погіршили до 3,8% з 4%. А у 2023 році економіка зросте на 4%, каже регулятор.

Зростання економіки забезпечуватиме подальше відновлення світової економіки та розширення внутрішнього попиту, зокрема інвестиційного. НБУ також прогнозує збереження сприятливих умов торгівлі для українських експортерів, а також вакцинацію населення, яка дозволить уникнути локдаунів.

Нагадаємо, у 2020 році українська економіка впала на 4% через пандемію коронавірусу. Цього року Мінекономіки й уряд очікують зростання на 4,1%. Але прем'єр-міністр зазначав, що такому зростанню може завадити чергова потужна хвиля пандемії.

Нацбанк зберіг її прогноз на 2021 рік на рівні 9,6%. Під кінець 2022 року очікують її повернення до цільового показника у 5%.

Сповільнення інфляції прогнозують зокрема завдяки збереженню сприятливої ​​ситуації на валютному ринку і високим урожаям сільськогосподарських культур.

А от швидшому зниженню інфляції завадять тривале збереження цін на енергоносії на високих рівнях і стійкий споживчий попит.

За оцінками Нацбанку, пік зростання споживчих цін припадає саме на вересень-жовтень цього року, а надалі інфляційний тренд розгорнеться.

Нагадаємо, НБУ в липні погіршив прогноз інфляції на 2021 рік з 8% (у квітневому прогнозі) до 9,6% і очікував її повернення до 5% до другої половини 2022 року.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: