16.08.2021, 19:12

За ІІ квартал ВВП збільшився на 5,4% – Держстат

За ІІ квартал 2021 року реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) збільшився на 5,4% порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Як передає Укрінформ, про повідомила Державна служба статистики.

«Реальний ВВП у II кварталі 2021 року зменшився порівняно з попереднім кварталом на 0,8% (з урахуванням сезонного фактору), а порівняно з II кварталом 2020 року – збільшився на 5,4%», - йдеться у повідомлені.

ВВП України за І квартал 2021 року зменшився на 2,0% порівняно із І кварталом 2020 року.

Як повідомляло видання, за прогнозами Національного банку, у 2021 році ВВП України має зрости на 3,8%, основним драйвером чого буде підвищення внутрішнього та зовнішнього попиту.

За перше півріччя 2021 року ВВП України має збільшитися на 1,7% порівняно із першою половиною минулого року. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"За оперативною оцінкою Держстату, реальний ВВП у ІІ кварталі 2021 року збільшився на 5,4% у порівнянні з відповідним періодом минулого року після падіння на 2,2 %. За розрахунками Мінекономіки, обсяг ВВП у першому півріччі 2021 року збільшився на 1,7 % проти першої половини минулого року", - йдеться в повідомленні.

Зі слів Першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Олексія Любченко, головними чинниками, які сприяли зростанню ВВП стали: відновлення активності практично у всіх видах економічної діяльності, активізація будівництва на тлі запуску програми іпотечного кредитування, нарощування обсягів реалізації проєктів «Великого будівництва», сприятлива кон’юнктура на зовнішніх сировинних ринках.

«Спостерігаємо відновлення у виробничій сфері, зростання демонструють всі види економічної діяльності, окрім сільського господарства. Ці фактори дозволять компенсувати поточне відставання в економічному розвитку та утримувати до кінця року позитивний тренд. Наша мета – зростання ВВП на 4%», - підкреслив Любченко.

Він також зазначив, що уряд запровадив безпрецедентні заходи для підтримки бізнесу у період часів турбулентності, що виникли через пандемію.

«Програма доступних кредитів 5-7-9%, державна програма з підтримки бізнесу під час карантину, запровадження мораторію на перевірки та багато іншого. Держава мобілізувала всі доступні заходи, щоб зберегти роботу десятків тисяч українських компаній та сотні тисяч робочих місць. І вже отримали результати – стабільне зростання фактичного ВВП», - наголосив Любченко.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: