• Головна
 • Новини
 • Заява 11 258 вчених зі 153 країн: На Землі - надзвичайна кліматична ситуація

06.11.2019, 13:33

Заява 11 258 вчених зі 153 країн: На Землі - надзвичайна кліматична ситуація

Група з 11 258 вчених з 153 країн попереджає про загрозу надзвичайної кліматичної ситуації.

Про це йдеться в декларації, опублікованій у вівторок в науковому журналі BioScience.

«Вчені несуть моральне зобов'язання чітко попереджати людство про будь-які катастрофічні загрози і говорити про це. На підставі цього ми разом з більше ніж 11 000 підписантами з усього світу ясно і недвозначно заявляємо, що ця планета зіткнулася з надзвичайною кліматичною ситуацією», - пишуть Вільям Дж. Ріппл і Крістофер Вулф з Департаменту лісових екосистем і суспільства в Університеті штату Орегон.

У декларації, під якою підписалися 11 258 вчених (кліматологів, біологів, екологів та інших фахівців) з 153 країн світу, викладені шість кроків, які мають бути взяті до уваги урядами і організаціями, щоб «зменшити найгірші наслідки зміни клімату».

Цими шістьма кроками є: зменшення обсягів видобутку викопного палива і перехід на альтернативні джерела енергії; скорочення викидів короткоживучих кліматичних забруднювачів, включаючи метан, чорний вуглець (сажу) і гідрофторвуглеці; захист і відновлення екосистеми Землі, оскільки фітопланктон, коралові рифи, ліси, савани, луки, водно-болотні угіддя, торфовища, грунти, мангрові зарості і морські трави значною мірою сприяють уловлювання атмосферного CO2; вживання в основному продуктів рослинного походження при одночасному зниженні глобального споживання продуктів тваринного походження, що не тільки може поліпшити здоров'я людей, а й значно знизити викиди парникових газів; підвищення продуктивності і стійкості населення при збереженні основних потреб і скорочення економічної нерівності; стабілізація і, в ідеалі, поступове скорочення світового населення в рамках, що забезпечують соціальну цілісність.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Які ідеологічні засади можуть об'єднати українців

  Андрій Вихопень

  Іду Львовом і бачу рекламу ієзуїтів

  Іван Стецькович

  В Україні весь час панує одна партія - «партія влади», а 350 зареєстрованих - це спосіб приховати злодійство

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: