10.10.2019, 17:28

Влада побоялась ліквідовувати львівський ОХМАТДИТ

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський відкликав проєкт рішення, відповідно до якого мала б бути ліквідована Львівська обласна клінічна дитяча лікарня "ОХМАТДИТ".

Зокрема, Маркіян Мальський у ФБ написав: "Шановні колеги, враховуючи суспільну важливість та невідповідність інформації щодо можливої ліквідації КЗ ЛОР «ОХМАТДИТ» відкликаю проєкт рішення «Про удосконалення надання медичної допомоги дитячому населенню у Львівській області». Закликаю експертне середовище до широкої дискусії з цього питання для вироблення спільної та чіткої позиції".

Львівська манафактура новин з цього приводу написала: " У середині вересня цього року Львівська облрада вирішила реорганізувати обласну дитячу клінічну лікарню «ОХМАТДИТ». Усі пацієнти цієї лікарні зможуть звертатися по медичну допомогу у «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр» на вулиці Дністерській, запевняють чиновники. Такий крок покращить медичне обслуговування хворих дітей та дозволить заощадити бюджетні кошти, пояснює місцева влада. Натомість працівники ОХМАТДИТу та батьки пацієнтів цього закладу вказують на іншу причину – цим рішенням переслідуються певні фінансові інтереси.

«На засідання комісії, яка вирішувала питання про закриття лікарні, не запросили ні представників ОХМАТДИТу, ні Чорнобильської лікарні. До участі в обговоренні питання ліквідації/приєднання лікарні взяли троє осіб з інших медичних установ. Голова ЛОДА Маркіян Мальський поставив свій підпис під проектом. Ліквідацію ОХМАТДИТу підтримали всі присутні шість членів комісії. Були тривалі неодноразові обіцянки чиновників не звільняти нікого з працівників ОХМАТДИТу. Сьогодні представник Управління майном спільної власності заявив, що після приєднання/ліквідації усі працівники ОХМАТДИТу будуть звільнені й надалі прийматимуться знову!» – обурюється лікар-невролог лікарні, голова вільних профспілок Василь Штибель.

Працівники ОХМАТДИТу кажуть, що чутки про закриття лікарні з’явилися ще, коли головним лікарем була Мар’яна Возниця.

«Коли вона пішла на вищу посаду, ці чутки вилилися у реальність. Але як можна закривати заклад, коли сюди на лікування привозять дітей з пів України? Кажуть, усіх пацієнтів переведуть у Чорнобильську лікарню. Там зараз наплив хворих діток, у нас – теж. Уявляєте, що буде робитися, коли усіх звести в одну лікарню? Правда, поряд з державною лікарнею є ще приватна. Мабуть, усі, кому відмовлять у Чорнобильській, підуть туди. Нам обіцяють, що побудують нову лікарню. Але поки грошей на це нема. Мовляв, приміщення ОХМАТДИТу продадуть – за вилучені кошти побудують», – розповідає LMN одна з лікарів ОХМАТДИТу, просить не називати її.

Таке рішення ЛОР обурило мешканців області. Своє ставлення до такого вчинку вони виклали у соцмережах.

«Ганебне явище, коли працівник медицини приймає рішення про ліквідацію медичного закладу. Не думаю, що там не проглядують вуха Дубневичів, бо саме через гірку вони планували будувати готельний комплекс, а тут – на тобі – готовий вже стоїть!» – написав у Facebook Андрій Соколов.

Ірина Микитчак, директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА, на це рішення має своє бачення.

«Розуміємо, що колись створення двох дитячих лікарень було досить штучним рішенням. У медичному середовищі давно говоримо, що треба об’єднати їх. Паралельно ми починаємо готувати проект будівництва нової сучасної дитячої лікарні, у яку, власне, переміститься уся ця структура. Ми хочемо створити єдиний потужний центр медицини дитинства», – каже вона".

Водночас сьогодні, 10 жовтня, мало відбутися засідання медичної комісії Громадської ради при ЛОДА.

Фото - Львівська пошта

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Вперше за 12 років прикордонний вертоліт приземлився на Зміїному. Відео

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Про банки і «панамських патріотів»

  Дмитро Снєгирьов

  Кремль вимагає від України імплементації формули Штайнмаєра

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: