23.09.2019, 23:00

У Нью-Йорку відкрився саміт з питань клімату

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на відкритті саміту з питань клімату в Нью- Йорку в понеділок, 23 вересня, застеріг від швидкого настання негативних наслідків кліматичних змін.

Про це пише LB.ua.

"Якщо ми терміново не змінимо свій спосіб життя, то ми піддамо небезпеці життя як таке", - цитує Гутерріша Немецкая волна.

"Природа по всьому світу з люттю завдає удару у відповідь", - заявив Гутерріш і нагадав, що останні п'ять років і, зокрема липень 2019 року, стали найспекотнішим періодом в історії.

"Наша земля, що нагрівається, пронизливо кричить: "Стоп", - продовжив він. Льодовики тануть, протяжність пустель збільшується, посуха призводить до лісових пожеж, напади спеки стають все сильнішими, стихійні лиха відбуваються все частіше, зазначив генсек ООН і підкреслив, що мета саміту - це не переговори, оскільки вести переговори з природою не можна, а дії.

У кліматичному саміті беруть участь представники 195 країн світу. Вони представляють свої плани щодо захисту клімату на найближчі роки, пов'язані з укладеною у 2015 році Паризькою угодою з клімату. Основна його мета - не допустити глобального підвищення температури в поточному столітті вище 2 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем. Станом на вересень 2019 року до угоди приєдналися 186 країн.

У конференції беруть участь світові лідери, члени урядів, фінансових кіл, представники бізнесу та громадянського суспільства. У залі, де проходить саміт ООН з клімату, з'явився навіть президент США Дональд Трамп, хоча раніше він заявляв, що не має наміру брати участь в цій конференції.

Перед присутніми з гнівною промовою виступила шведська екологічна активістка Грета Тунберг, яка стала ініціатором широкого руху молоді за порятунок клімату землі Fridays For Future. Вона звинуватила старші покоління в нездатності ухвалювати рішення в інтересах запобігання глобальної кліматичної катастрофи.

"Ми стоїмо на порозі масової загибелі, а все, про що ви можете говорити, - це гроші і казки про вічне економічне зростання, - підкреслила Тунберг.

Канцлер ФРН Ангела Меркель, щовиступила незабаром після шведської дівчинки, заявила, що вона почула заклик молодих поколінь. У короткому зверненні вона підтвердила готовність очолюваного нею уряду приймати необхідні рішення задля порятунку клімату

Нагадаємо, в кінці серпня генсек ООН Антоніу Гутерреш на саміті "Великої сімки" у французькому місті Біарріц оголосив "надзвичайну кліматичну ситуацію".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: