23.09.2019, 23:00

У Нью-Йорку відкрився саміт з питань клімату

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на відкритті саміту з питань клімату в Нью- Йорку в понеділок, 23 вересня, застеріг від швидкого настання негативних наслідків кліматичних змін.

Про це пише LB.ua.

"Якщо ми терміново не змінимо свій спосіб життя, то ми піддамо небезпеці життя як таке", - цитує Гутерріша Немецкая волна.

"Природа по всьому світу з люттю завдає удару у відповідь", - заявив Гутерріш і нагадав, що останні п'ять років і, зокрема липень 2019 року, стали найспекотнішим періодом в історії.

"Наша земля, що нагрівається, пронизливо кричить: "Стоп", - продовжив він. Льодовики тануть, протяжність пустель збільшується, посуха призводить до лісових пожеж, напади спеки стають все сильнішими, стихійні лиха відбуваються все частіше, зазначив генсек ООН і підкреслив, що мета саміту - це не переговори, оскільки вести переговори з природою не можна, а дії.

У кліматичному саміті беруть участь представники 195 країн світу. Вони представляють свої плани щодо захисту клімату на найближчі роки, пов'язані з укладеною у 2015 році Паризькою угодою з клімату. Основна його мета - не допустити глобального підвищення температури в поточному столітті вище 2 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем. Станом на вересень 2019 року до угоди приєдналися 186 країн.

У конференції беруть участь світові лідери, члени урядів, фінансових кіл, представники бізнесу та громадянського суспільства. У залі, де проходить саміт ООН з клімату, з'явився навіть президент США Дональд Трамп, хоча раніше він заявляв, що не має наміру брати участь в цій конференції.

Перед присутніми з гнівною промовою виступила шведська екологічна активістка Грета Тунберг, яка стала ініціатором широкого руху молоді за порятунок клімату землі Fridays For Future. Вона звинуватила старші покоління в нездатності ухвалювати рішення в інтересах запобігання глобальної кліматичної катастрофи.

"Ми стоїмо на порозі масової загибелі, а все, про що ви можете говорити, - це гроші і казки про вічне економічне зростання, - підкреслила Тунберг.

Канцлер ФРН Ангела Меркель, щовиступила незабаром після шведської дівчинки, заявила, що вона почула заклик молодих поколінь. У короткому зверненні вона підтвердила готовність очолюваного нею уряду приймати необхідні рішення задля порятунку клімату

Нагадаємо, в кінці серпня генсек ООН Антоніу Гутерреш на саміті "Великої сімки" у французькому місті Біарріц оголосив "надзвичайну кліматичну ситуацію".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: