• Головна
 • Новини
 • У Міненерго «кинули» шахтарів «Львіввугілля» на 231 млн грн

03.03.2021, 20:38

У Міненерго «кинули» шахтарів «Львіввугілля» на 231 млн грн

ДП «Львіввугілля» потерпає від дефіциту коштів, зумовленого неналежними розрахунками державних компаній-споживачів енергетичного вугілля. Станом на березень загальний борг перед шахтарями ДП за відвантажену продукцію з боку споживачів (здебільшого зі сфери управління Міненерго) сягнув 231, 4 млн грн.

Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат Михайло Волинець.

Михайло Волинець: "Лідери Незалежної профспілки гірників м.Червонограда направили звернення до Верховної Ради України з проханням втрутитися в ситуацію та не допустити економічної та соціальної кризи на Львівщині.

В грудні головний споживач вугільної продукції ДП «Львіввугілля» - ПАТ «Центренерго» не підтвердило пропозицію підприємства щодо постачання вугільної продукції.

Тоді єдиним споживачем енергетичного вугілля стало ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп». За результатами укладеного з ним договору, ДП «Львіввугілля» протягом січня – лютого 2021 р. реалізувало 118 799 тонн вугільного концентрату на суму 203,6 млн грн. Однак споживач не розрахувався за поставлену вугільну продукцію, залишивши велику суму боргу – 123,6 млн грн.

Неодноразові звернення, претензії не дали позитивного результату - шахтарів вчергове загнали до замкнутого кола. Встановлено, що причиною виникнення вищезазначеної заборгованості є непроведення вчасних розрахунків кінцевим споживачем – ПАТ «Центренерго».

Відповідальні особи - менеджери підприємств боржників перестали виходити на зв'язок, залишивши «Львіввугілля» сам на сам з проблемами, з боргом.

Станом на березень загальний борг перед шахтарями ДП за відвантажену продукцію з боку споживачів (здебільшого зі сфери управління Міненерго) сягнув 231, 4 млн грн.

Сума чимала. Без цих грошей підприємство не має коштів на виплату зарплати працівникам, не може необхідною мірою забезпечити роботу підприємства…

То ж актив Незалежної профспілки гірників Червонограда звернувся за допомогою до Верховної Ради України.

Показово, що під лозунгом якнайшвидшої допомоги шахтарям, президент 2 тижні тому протягував на посаду міністра енергетики Юрія Вітренка.

Не менш показово, що сьогоднішнє засідання уряду почалося зі звіту за 2020 рік, де одним з головних досягнень презентують розрахунки з працівниками вітчизняної вугільної галузі…".

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: