07.02.2022, 09:17

Роботу ДП «Львіввугілля» заблокували податківці

У січні 16,6 млн грн, що мали піти на виплату зарплати шахтарям ДП "Львіввугілля", за поданням Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (м.Львів) списано з рахунків ДП «Львіввугілля».

Про це повідомили на ДП "Львіввугілля".

"Це зроблено шляхом виставлення інкасових доручень через борг з податку на додану вартість (ПДВ) 345 млн грн станом на 16 січня 2018 року. Так, це не помилка друку, саме 2018 року", - сказано у повідомленні.

І далі: "Станом на 01.01.2022 року заборгованість з ПДВ зі штрафами і пенею становить – 430,9 млн грн і постійно зростатиме. Чому?

Приклад податкової арифметики: за невчасну сплату цих 16,6 млн грн ПДВ (вже стягнутих податківцями) ДП «Львіввугілля» відразу ж нараховано 10,6 млн грн пені. Тобто 345 млн боргу – 16 млн стягнення + 10,6 млн пені до боргу. А гірники без зарплати.

І це притому, що ДП «Львіввугілля» – один з найбільших платників податків Львівської області. За 12 місяців 2021 року сплатило у бюджет 294,9 млн грн податків і зборів та 313,4 млн грн єдиного соціального внеску. Загалом це 608,3 млн грн обов´язкових платежів.

Держава має сприяти великим стратегічним підприємствам, які платять податки, а не блокувати їхню роботу. Зараз податковий тиск практично унеможливив роботу вугільного об´єднання. Блокується виплата зарплати, оплата електроенергії, витрати на безпеку праці, усі технологічні видатки – матеріали, транспорт, збагачення вугілля. Працювати у таких умовах – неможливо.

Якщо зупиниться робота шахт, держава залишиться без дефіцитного нині вугілля, 7 тисяч працівників – без роботи і зарплати. Без шахтарських грошей соціальна криза миттєво охопить регіон".

За минулий рік ДП «Львіввугілля» виплатило працівникам понад 1,2 млрд грн зарплати. Ці кошти через закупівлю товарів і послуг, через кожен магазин, аптеку і заправку повертаються від підприємців податками у місцевий бюджет. Що буде з Червоноградом, якщо надходження від вугільників різко припиняться?

Також у повідомленні наголошено: "ДП «Львіввугілля» – це стратегічно важливе підприємство критичної інфраструктури, планово збиткове в економічному плані держави.

 •  До 2021 року, завдяки тому, що собівартість видобутої тонни вугілля більш-менш корелювалася з ціною на вугільну продукцію та обсягом державної фінансової підтримки, вдавалося балансувати економічний стан підприємства.
 • На початку 2021 року ціна за тонну вугілля зменшилася до 1650 грн. А ціни на товари і послуги пішли вгору, відтак собівартість видобутку тонни вугілля була вдвічі вища за ціну. Це спричинило накопичення боргів – із зарплати, податків, ЄСВ, електроенергію тощо.
 • У вересні 2021 року ціна зросла до 2150 грн/т, у листопаді – до 3500 грн/т. Але компенсувати економічний спад по року, вочевидь, було неможливо.
 • На 2022 рік прогнозовані у діючих умовах витрати на собівартість товарної продукції – 3,2 млрд грн, а вартість товарної продукції по року – 1,7 млрд грн. Дефіцит коштів очевидний.
 • Державна фінпідтримка – 290,085 млн грн – і близько не компенсує його. Цими коштами щомісяця закриватиметься частина зарплати лише промислово-виробничому персоналу. В січні 9,5 млн грн держпідтримки вистачило на виплату 10% зарплати за грудень 2021 ПВП.
 • До того ж, наприкінці минулого року держпідприємство отримало поворотну фінансову допомогу – 160 млн грн від НАК «Енергоатом» через  ДП «Укрвугілля» на погашення заборгованості із зарплати. Ці кошти треба повертати у 2022 році щомісячно, відповідно до графіку. Та чи буде це можливим через блокування рахунків, невідомо.

Усі податкові заборгованості вугільних об´єднань, що є в управлінні Міненерго, – системного характеру, накопичені за багато років. Адміністрація і шахтарські профспілки наголошують: вирішувати їх потрібно терміново і на вищому державному рівні.

А якщо Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків постійно блокуватиме рахунки ДП «Львіввугілля», зупинка роботи найбільшого промислового комплексу Львівщини – питання часу".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: