• Головна
 • Новини
 • У Львові лікарні «заганяють» у «велику родину» - попри спротив лікарів

12.05.2021, 10:04

У Львові лікарні «заганяють» у «велику родину» - попри спротив лікарів

Учора, 11 травня, міський голова Львова Андрій Садовий та керівниця міського управління охорони здоров’я Леся Кобецька зустрілись із головними лікарями міських лікарень та обговорили нову медичну стратегію Львова.

Про це повідомила пресслужба міської ради.

«Ми щойно завершили велику нараду з усіма головними лікарями наших медичних установ. І хочемо дати публічну інформацію щодо кроків, які ми хочемо зробити, щоб кожен львів’янин почував себе захищеним і отримував якомога кращу медичну допомогу.

Ми робимо реорганізацію нашої системи охорони здоров’я, і у нас буде створено три медичних об’єднання.

Перше об’єднання – це ургентна медична допомога. Це є 8-ма лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги і дитяча лікарня на вул. Пилипа Орлика, які фактично будуть працювати в «одній родині».

Друге об’єднання – це вторинний рівень, відновлене лікування. Це 1-ша, 4-та, 5-та лікарні. Тут лікуватимуть людей, які будуть потребувати постійної допомоги. Ця ланка має отримати від міста найбільшу допомогу.

Третє об’єднання – це акушерство і гінекологія. Це наш пологовий на вул. Мечникова і лікарня на вул. Рапопорта.

Щодо поліклінік і сімейної медицини, то вони працюватимуть так, як працювали у вже більш тіснішому контакті з управлінням охорони здоров’я. Бо там теж багато потрібно зробити. Наше завдання – максимально робити мережу амбулаторій сімейної медицини, щоб це було біля дому, корисно і приємно і для дорослих, і для дітей», - розповів мер Львова Андрій Садовий.

Міський голова наголосив, що це значно підвищить рівень надання допомоги і покращить умови роботи медичних працівників.

«Ковід поставив нам дуже багато запитань. Я маю велику подяку до всіх медиків, до наших головних лікарів, бо вони були і є на передовій. Тому якщо ви сьогодні заїдете у 8-му, дитячу чи у лікарню швидкої, то побачите надзвичайно великі зміни. І сьогодні людина вже має вибір куди піти, щоби отримати ту чи іншу медичну допомогу. Тому ми хочемо мати більшу можливість допомагати людям. Також ми готові до того, що багато мешканців з інших міст України будуть приїжджати до Львова і отримувати в нас хорошу медичну допомогу.

Мені важливо, щоби всі медичні працівники мали роботу і мали вищу заробітну платню. Найперше, йдеться про медичних сестер, щоб їм підняли заробітну плату, щоб лікарі мали хорошу роботу, щоб ми не мали тих проблем, які мали інші країни, коли робили реформу медицини. Ми це все уважно вивчаємо.

Наше завдання – щоб наші всі комунальні установи розвивалися і працювали. Ми жодного метра квадратного наших медичних приміщень не продали, а навпаки – тільки докупляємо нові приміщення для львівської медицини, і будемо це робити в подальшому.

Для пацієнтів це буде кращий сервіс, оперативніша допомога, більша сфера послуг. Сьогодні ми всі повинні думати, як надати швидшу, якіснішу і оперативнішу медичну допомогу. Ми повинні виконати дуже велике домашнє завдання – управління охорони здоров’я, міський голова, депутатський корпус, наші лікарі. Я би хотів, щоб мешканці через місяць-два-три сказали, що от я прийшов у поліклініку – і там краще, чи я потрапив у лікарню – і я подивований, як зі мною добре повелися, як мені добре помогли. Я би хотів, щоб медицина у Львові була найвищого рівня, і завдання, яке є перед нами, – щоб наші медичні об’єднання входили в ТОП-200 кращих у світі», - прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, 11 березня стало відомо, що у Львові плануються створити «Клінічне територіальне медичне об'єднання імені Святого Пантелеймона». Мова йшла про об’єднання багатьох медичних закладів в одну велику медичну структуру. На першому етапі, за словами директора Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, ініціатора таких змін Олега Самчука, мають об'єднатися поліклініка на вул. Мазепи, дитяча міська лікарня, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, згодом – 5-а і 8-а міські клінічні лікарні.

Згодом, 19 березня, у Дитячій лікарні Львова, що на Орлика, відбулись збори трудового колективу. Лікарі та інші представники медичного персоналу лікарні виступили категорично проти задуманого об'єднання з Лікарнею швидкої допомоги. "Колектив дитячої лікарні на Орлика переконаний, що включення установи у "Клінічне територіальне медичне об'єднання імені Святого Пантелеймона" значно знизить якість надання медичних послуг дітям і зруйнує усі досягнення та плани розвитку на майбутнє медицини дитинства міста Львова", - йшлося у зверненні, яке тод і ж підготували медичні працівники Дитячої лікарні Львова, що на Орлика.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: