• Головна
  • Новини
  • Протест, голосування і виселення вагітних. Що відбувається у Луцькому пологовому будинку

16.10.2020, 15:44

Протест, голосування і виселення вагітних. Що відбувається у Луцькому пологовому будинку

Про створення на базі акушерського корпусу Луцького пологового будинку коронавірусного шпиталю стало відомом минулого тижня. Сьогодні, 15 жовтня міські обранці прийняли остаточне рішення про розміщення недужих на коронавірус на трьох поверхах пологого.

Суспільне зібрало усю відому нині інформацію про ситуацію у медзакладі та вислухало усі за та проти створення шпиталю.

Що відбувається у медзакладі

Минулого тижня до Луцького пологового будинку завезли 250 нових ліжок. Їх розмістили у коридорах на кількох поверхах.

Протест, голосування і виселення вагітних. Що відбувається у Луцькому пологовому будинку

Луцький клінічний пологовий будинок — це жіноча консультація на 300 відвідувань та стаціонар на 200 ліжок, де функціонують 13 відділень. Одне з них - акушерське, пояснили медикам, буде перетворене у шпиталь для недужих на коронавірус.

Станом на 15 жовтня усі породіллі знаходяться у відділенні. Персонал зібрали на збори і повідомили, що новоутворений шпиталь буде підпорядковано Луцькій міській клінічній лікарні. Породіллі ж мають переїхати у гінекологічне відділення.

Чому медики проти

Працівники пологового в один голос кажуть: сусідство з недужими на коронавірус - небезпечне для породіль та новонароджених. Сьогодні, 15 жовтня працівники пологового вийшли на протест. Майже пів сотні людей зібралися під будівлею міської ради.

Протест, голосування і виселення вагітних. Що відбувається у Луцькому пологовому будинку

"Це неправильне рішення. Відстань між корпусами 20 метрів, спільний харчоблок, спільна каналізація, відходи. Якщо там буде інфекційна лікарня – не будуть там жінки, будуть боятися народжувати", - розповів завідувач відділення реанімації Віталій Богданович.

Приміщення, куди пропонують перевести вагітних і породіль – не пристосоване для пологів і це небезпечно для мам і їхніх малюків, каже лікар-анестезіолог Михайло Божик. З його слів, пацієнти будуть тіснитися в одному корпусі.

Підтримати медиків прийшли також кілька колишніх та майбутніх пацієнток пологового будинку.

Що кажуть міські та обласні владці

Обласна та міська комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, ще 12 жовтня підтримали перепрофілювання акушерського відділення у шпиталь.

Ситуацію навколо пологового і протесту медиків сьогодні обговорювали і в облдержадміністрації й під час позачергової сесії Луцькради. Нагадаємо, 24 міські обранці, попри протести проголосували "За" розгортання шпиталю.

Протест, голосування і виселення вагітних. Що відбувається у Луцькому пологовому будинку

Як розповів Суспільному виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, створення шпиталю вимушений крок: "кожен адміністративний округ, за дорученням уряду має розгорнути додаткові інфекційні госпіталі. Це тимчасово. Госпіталь у пологовому працюватиме доки в ньому буде потреба".

Зі слів головного лікаря обласного центру Володимира Лотвіна, пологовий будинок для розгортання шпиталю обрали, бо в закладі є киснева станція. Ситуація ж з захворюваністю в місті лишається напруженою. Так, у відділення для "важких" недужих на COVID-19 в обласній лікарні лишилося 10 вільних ліжкомісць. В обласній інфекційній лікарні - лишилося всього два місця.

Що буде далі

Перший заступник голови облдержадміністрації наголосив, що рішення про відкриття госпіталю вже остаточне. Тепер представники органів влади спільно з медиками будуть вивчати питання щодо ефективного розміщення  ліжко-місць.

Протест, голосування і виселення вагітних. Що відбувається у Луцькому пологовому будинку

Найближчим часом на жінок, які нині лежать в акушерському відділенні чекає переселення. Зі слів виконувача повноважень Луцького міського голови Григорія Пустовіта, процес переселення для жінок буде безпечним: "там є між відділеннями внутрішні переходи. Ніхто породіль на холод виганяти не буде".

Щодо безпеки сусідства з недужими на коронавірус в Луцькраді кажуть: акушерське та гінекологічне відділення мають різні системи вентиляцію. Загрози для вагітних, породіль та новонароджених не вбачають.

Кореспонденти Суспільного сьогодні побували на акції протесту. Поспілкувалися з лікарями, пацієнтками пологового та владою міста й області.

Нагадаємо, за останню добу в Луцьку зареєстрували 33 випадки COVID-19. Всього, від початку пандемії на коронавірусну інфекцію перехворіли 2670 лучан, 64 - померли. Завантаженість ліжкомісць у медзакладах області, станом на 15 жовтня - 50,7%.

  • ,
  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

    Коментар

    Блоги

    Богдан Козійчук

    Про чистоту мови правничої 

    Богдан Козійчук

    Правнича термінологія: проблеми стандартизації

    Михайло Цимбалюк

    Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: