• Головна
 • Новини
 • Польща сподівається, що візит Зеленського буде добрим сигналом

16.08.2019, 22:10

Польща сподівається, що візит Зеленського буде добрим сигналом

«Ми розраховуємо, що запланований наприкінці серпня візит президента України Володимира Зеленського до Польщі буде добрим сигналом для розвитку відносин між двома країнами», - заявив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

«Ми хочемо якомога ліпше підготувати цей візит, ряд тем є на столі вже тривалий час і я також їх складав, і не виключаю, що деякі добрі рішення вдасться прийняти до візиту, або під час візиту. Це залежить від української сторони. Ми готові до підтримки і до розмови», - сказав він польським журналістам у Києві.

Дипломат прокоментував також слова політичного радника Зеленського Микити Потураєва, який наприкінці липня заявив, що команда українського президента готує перед візитом до Польщі «сильні ініціативи» для поліпшення відносин між Києвом та Варшавою у питанні історичних взаємин.

«У польсько-українських взаєминах є так багато тем, що мені не здається, аби один візит міг зробити прогрес. Я більше розраховую, що він запустить певний процес прийняття рішень, що іноді потребує сильного сигналу згори. Я розраховую, що цей візит буде таким сигналом», - підкреслив польський посол.

«Ми теж розуміємо, що цей візит буде проходити до формування українського уряду, у зв’язку з цим ще не буде можливості сісти до більш детальної розмови, а я впевнений, що друга половина року, майбутній рік – теж багатий на ювілеї - це добра можливість для втілення у життя того, що президенти хочуть вирішити у Варшаві 31 серпня», - заявив Ціхоцький.

У середу віце-міністр закордонних справ України Олена Зеркаль поінформувала, що перед візитом президента Зеленського до Польщі Київ спільно з Варшавою і Вашингтоном готує меморандум у справі енергетичного співробітництва щодо транзиту газу через Україну.

«У справі газу ми нині працюємо із поляками та американцями перед візитом (Зеленського), що має відбутися на початку вересня у Польщі (візит має тривати від 31 серпня до 1 вересня). Ми готуємо енергетичний меморандум, що буде фундаментом розвитку наступних дій на двосторонньому і тристоронньому рівні», - сказала Зеркаль в інтерв’ю BBC Україна.

Посол Ціхоцький визнав, що така співпраця в енергетичній сфері має велику перспективу розвитку. «Енергетичне співробітництво, зокрема торгівля газом, це перспективна сфера для відносин Польщі і України. Я впевнений, що безпосередні розмови дадуть теж ліпші результати, ніж односторонні мес-медійні висловлювання. На цьому етапі дуже рано спекулювати на темі меморандумів», - заявив польський дипломат.

Польське радіо

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: