23.11.2019, 21:56

86-ті роковини Голодомору вшанували також у Польщі

У Любліні на сході Польщі вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні. Більшовицька політика колективізації сільського господарства, переслідування селян та реквізиція зерна у 1932-33 роках коштувала життя, за різними оцінками, від 4 до 7 мільйонів жителів України.

Про це повідомило Польське радіо. 

Попри цю трагедію, українців не вдалося зламати. «Голодомор – це частина нашої історії, про яку необхідно пам’ятати», – сказав генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк: «Це страшна трагедія не лише для українців, трагедія для цілої Європи, для всього світу. Як можна? Тварини так не поводяться, а люди вбивають одне одного, замучують голодом. Це була страшна біда».

До Любліна приїхали українці зі Львова, щоб віддати шану загиблим. «Наші дідусі і батьки вдома згадували про Голодомор, про страхітливі речі, які тоді відбувалися», – розповідає львів’янка Лідія Зозуля: «Вбивали навіть дітей, тому що зовсім не було що їсти. Скільки зібрали зерна – все віднімали, вивозили. Людям нічого не залишали».

Люблінські заходи відбулися при пам’ятнику Жертвам Голодомору у сквері біля кругового перехрестя імені митрополита Петра Могили.

Фото - ілюстративне

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Які ідеологічні засади можуть об'єднати українців

  Андрій Вихопень

  Іду Львовом і бачу рекламу ієзуїтів

  Іван Стецькович

  В Україні весь час панує одна партія - «партія влади», а 350 зареєстрованих - це спосіб приховати злодійство

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: