03.12.2018, 13:49

Львівська обласна лікарня потонула у скандалах

В епіцентрі чергового скандалу керівництво Львівської обласної клінічної  лікарні опинилося через рішення вирахувати кошти із зарплати медперсоналу  на ремонт згорілого даху над судинним відділенням.

Сталося це на тлі скандальних мільйонних тендерів комунального закладу.

                   Гроші з працівників збирали за ініціативою працівників...

Нагадаємо, що пожежа на даху будівлі головного  корпусу Львівської обласної клінічної лікарні на вул. Чернігівській, 7 спалахнула 21 листопада. Внаслідок загоряння найбільше постраждало відділення судинної хірургії, з приміщення лікарні загалом було евакуйовано майже півтисячі пацієнтів і працівників.

А вже через п’ять днів, 26 листопада, під час  адміністративної години колективу медзакладу  озвучили рішення керівництва про відрахування коштів  із зарплат -  на ремонт згорілого даху.

Ця інформація відразу потрапила в ЗМІ. З оприлюднених публікацій стало відомо, що працівники ЛОКЛ «добровільно-примусово» погоджуються перерахувати одноденний або дводенний заробіток «на ліквідацію лиха». І що більшість медичних працівників не задоволені збором грошей, однак погоджуються на це, бо не хочуть конфліктувати з адміністрацією.

Генеральний директор лікарні Михайло Гичка у своєму коментарі підтвердив факт збору грошей. Однак заявив, що йдеться про ініціативу працівників закладу, які вирішили створити фонд для страхування від  нещасних випадків, захворювань, наслідків можливих надзвичайних подій.

З головою Вільної профспілки медиків ЛОКЛ урологом Дмитром Репко, який не погодився на відрахування із зарплати, кореспондент Westnevs.info зв’язався через кілька днів після появи перших публікацій про вищеназвану «добровільно-примусову» ініціативу.

За його словами, вони жодним чином не вплинули на дії адміністрації, отож, збір грошей  з працівників медзакладу (йдеться про одноденний заробіток) було продовжено. Найбільше ж ця ініціатива «вдарила» по медсестрах та санітарках, які за свою роботу  отримують  мізерні кошти.

Також Дмитро  Репко наголосив на тому, що спочатку мав би бути виданий  наказ по лікарні – із зазначенням чіткої мети створення фонду, відомостей про працівників закладу, які виступили з такою ініціативою. З цим документом мали б ознайомити всіх працівників лікарні, після цього мав би бути відкритий та оприлюднений рахунок для збору коштів.

Натомість було організовано збір підписів: працівники мусили підписуватися у листі навпроти свого прізвища  та погоджуватися, що з їхніх зарплат вирахують заробіток, не розуміючи, куди ці гроші підуть. 

               Кримінальна справа після ремонту приміщень пологового корпусу

Вельми показово, що «добровільно-примусову» допомогу лікарні  за рахунок медперсоналу  організували на тлі скандальних мільйонних тендерів ЛОКЛ, пов’язаних у тому числі з проведенням ремонтів її приміщень. Зокрема, приміщень та інженерних мереж пологового корпусу Львівської обласної клінічної лікарні. На капітальному ремонті цього об’єкту, відповідно до наявної інформації, було вчинено розкрадання бюджетних коштів в великих розмірах.

Йдеться, зокрема, про відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень (що містяться в ухвалах Личаківського райсуду Львова, винесених на підставі клопотань слідчих). З цієї інформації відомо про кримінальне провадження від 12 січня 2018 року, у якому фігурують службові особи  Львівської обласної клінічної лікарні.

В ухвалах зазначено, що «службові особи Львівської обласної клінічної лікарні за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Галицький будівельник», код ЄДРПОУ 40247315, шляхом внесення неправдивих відомостей у акти приймання виконаних робіт по об'єкту «Капітального ремонту інженерних мереж та приміщень пологового корпусу ЛОКЛ, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Некрасова, 4», внесли завідомо неправдиві відомості в акти виконаних робіт форми КБ-2в, КБ-3». 

Про ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Галицький будівельник» відомо, що воно зареєстровано у лютому 2016 року. Керівником та засновником  підприємства є Олександр Овчаренко, колишній начальник управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації.

На капітальний ремонт  приміщень та інженерних мереж пологового корпусу ЛОКЛ «Галицький будівельник» отримав від лікарні 9,3 млн грн.

                                   Чому розгорівся діалізний скандал

Цьогоріч ЛОКЛ стала також фігурантом гучного діалізного скандалу. Йдеться про такі факти.

На Львівську область на початку 2018 року з держсубвенцій на діалізну програму загалом виділили 100 млн грн. Одразу після цього обласна клінічна лікарня оголосила 2 тендери. Перший - майже на 85 млн грн -  на витратні матеріали для гемодіалізу. Участь у ньому  брали ТОВ «Лінк-Медитал» та ТОВ «Діавіта». Пропозиція «Лінк-Медитал» становила 80,93 млн грн, а «Діавіти» – 55. Різниця – 25 млн грн. Така ж ситуація була з другим тендером на перитонеальний діаліз з очікуваною вартістю 14,26 млн грн.  Тут різниця між пропозиціями  ТОВ «Лінк-Медитал» та ТОВ «Діавіта» становила понад 5 млн грн.

Однак Львівська обласна клінічна лікарня  переможцем тендерів обрала ТОВ «Лінк-Медитал», відхиливши дешевші  пропозиції ТОВ «Діавіта» -  загалом  на 30,37 млн грн. (nashigroshi.org/.../likarnia-svata-dubnevycha-na-dializnykh-).

До речі, у той період ТОВ «Лінк-Медитал» вже фігурувало в кримінальному провадженні за фактом привласнення, розтрати майна в особливо великих розмірах, що розслідувалось  Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України.

                                                 Замість епілогу

Теперішній керівник КЗ ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» Михайло Гичка, як відомо, є   членом політичної партії «Блок Петра Порошенка» та депутатом Львівської облради, сватом народного депутата від тієї ж президентської партії Богдана Дубневича (син Михайла Гички Назарій одружений із дочкою нардепа Надією).

Відділ журналістських розслідувань Westnevs.info.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: