• Головна
 • Новини
 • У Львові хірурги прооперували киянина з двома рідкісними патологіями

10.09.2020, 19:33

У Львові хірурги прооперували киянина з двома рідкісними патологіями

Хірурги відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні успішно прооперували киянина, у якого діагностували дві рідкісні патології. Такі захворювання фіксують всього один-два випадки на мільйон. Оперувати пацієнта у столиці не ризикнули.

Про це повідомляє Zahid.net.

У 42-річного киянина Віталія під час планового обстеження в одній із київських клінік виявили на шиї гемодектому, пухлину, що виникла внаслідок генетичної мутації. При цьому пухлини були і справа, і зліва. Пухлину, що була справа, чоловікові видалили у Києві. А ось ту, що була зліва, оперувати відмовилися, порадили не рухати, бо поруч була ще одна, судинна пухлина, що утворилася навколо сонних артерій, йдеться у повідомленні.

“В обласній київській лікарні судинний хірург, до якого я ходив на консультацію, порадив їхати до Львова, в обласну лікарню, до професора [Ігоря] Кобзи. Його телефона не дав, але ми швидко його знайшли і наприкінці січня я вже був у Львові. Домовилися, що оперувати будуть 30 березня. Але прийшов коронавірус, карантин і операцію довелося відкласти”, – розповів чоловік.

Зазначається, що коли наприкінці серпня Віталій ще раз приїхав до Львова, під час обстеження пухлин лікарі побачили, що вони збільшуються у розмірах, є загроза крововиливу, тому почали терміново готувати пацієнта до операції.

Як пояснив судинний хірург Ігор Кобза, хемодектома – це пухлина, що розвивається з нервового вузла і виникає внаслідок генетичної мутації. Проявляється, як правило, після 30 років.

Однак випадок Віталія був складнішим. У нього, окрім хемодектоми великих розмірів, була ще одна рідкісна вроджена патологія – артеріовенозна мальформація, тобто величезне розширення вен, які були сполучені з артеріями, і які у будь-який момент могли розірватися. За словами лікаря, навколо сонних артерій утворилася ще одна судинна пухлина.

Спершу планували ці дві патології забирати у два етапи. Утім, Віталію пощастило, бо двох надскладних рідкісних захворювань він позбувся за одне оперативне втручання. Операція тривала майже п’ять годин, йдеться у повідомленні. На щастя, обійшлося без ускладнень.

 • ,
 • ,
 • За темою

  Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: