08.07.2019, 21:12

В\о №123 (Львівщина): Одинадцятеро проти Батенка

Продовжуємо публікувати повні офіційні списки кандидатів у народні депутати на дострокових виборах-2019 на Львівщині. Цього разу – про в\о 123.

За даними ЦВК наше видання склало повний перелік усіх кандидатів у народні депутати Верховної Ради на дострокових виборах-2019 на Львівщині. З огляду на їх кількість, публікуємо їх частинами. У попередніх публікаціях ми оприлюднили перелік усіх 49 кандидатів від м. Львова та округів №119 (Бродівський, Буський, Радехівський райони, частина Кам’янка-Бузького району), №120 (Городоцький, Мостиський, частина Самбірського району), №121 (міста Борислав, Дрогобич, Трускавець, Дрогобицький район), 

№122 (Жовківський та Яворівський райони)

Отже, на черзі – округ №123 (Новий Розділ, Золочівський, Миколаївський, Перемишлянський райони).

Центр виборчого округу: місто Перемишляни
Опис меж виборчого округу: місто Новий Розділ, Золочівський, Миколаївський, Перемишлянський райони

Кількість зареєстрованих кандидатів у депутати  13

Кількість кандидатів у депутати, реєстрацію яких скасовано до дня виборів  1

Кількість кандидатів у депутати, які беруть участь у балотуванні,

у тому числі висунутих:  12

   партіями   7

   шляхом самовисування  5

Бабінська Мирослава Романівна, партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода"

народилася 3 лютого 1962 року в місті Золочів Львівської області, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, провідний спеціаліст зі страхування, ПрАТ "Страхова компанія "ТАС", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", проживає в місті Золочів Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода". * Депутатка Львівської обласної ради від ВО “Свобода”

Бас Андрій Ігорович, партія «Сила і честь»

народився 12 червня 1977 року в місті Львові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта професійно-технічна, фізична особа – підприємець, безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СИЛА І ЧЕСТЬ".

Батенко Тарас Іванович, самовисування

народився 20 червня 1974 року в місті Львові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", проживає в місті Львові, судимість відсутня, самовисування.

Гузар Павло Олександрович, самовисування - 02.07.2019  - знято за заявою про відмову балотуватися

народився 2 лютого 1980 року в місті Миколаїв Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, головний лікар, комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Тростянецької сільської ради", безпартійний, проживає в селі Дроговиж Миколаївського району Львівської області, судимість відсутня, самовисування.  


Дзядик Сергій Євгенович, партія "Народний Рух України"

 народився 20 жовтня 1982 року в селі Великі Глібовичі Перемишлянського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, помічник-консультант народного депутата України (Віктора Кривенка – Авт.), член Політичної партії "Народний Рух України", проживає в селі Великі Глібовичі Перемишлянського району Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія "Народний Рух України

 • Заступник голови громадського формування «Народна самооборона Львівщини», голова Галицької Ліги КВН.

Дуда Олег Романович, партія "Європейська Солідарність»

народився 20 жовтня 1976 року в місті Львові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник головного лікаря з хірургічної роботи, комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр", безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія "Європейська Солідарність

Голова Українського лікарського товариства у Львові. Член Громадської Ради при Львівській ОДА та МОЗ України.

Квасецька Наталія Василівна, партія «Слуга народу»

народилася 8 травня 1978 року в місті Золочів Золочівського району Львівської області, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта професійно-технічна, секретар-діловод, Золочівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, безпартійнa, проживає в місті Золочів Золочівського району Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ". 

Ляхович Андрій Ілліч, самовисування

народився 30 вересня 1973 року в селі Сусідовичі Старосамбірського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, директор, ТОВ "Демайнінг тім фром Юкрейн", безпартійний, проживає в смт Розділ Миколаївського району Львівської області, судимість відсутня, самовисування.

У 2014 році очолював Третій батальйон територіальної оборони Львівщини “Воля”

Ольшанецький Роман Степанович, партія “Разом сила”

народився 2 грудня 1987 року в селі Подорожне Жидачівського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, тимчасово не працює, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "РАЗОМ СИЛА", проживає в місті Новий Розділ Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "РАЗОМ СИЛА".

Керівник місцевого осередку ГО “АвтоЄвросила”.

Паук Ігор Степанович, самовисування

народився 7 лютого 1990 року в селі Новосілки-Опарські Миколаївського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, працівник закладу ресторанного господарства, підприємство "Макдональдс Юкрейн ЛТД", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА", проживає в селі Новосілки-Опарські Миколаївського району Львівської області, судимість відсутня, самовисування. 

Сорока Олександр Іванович, самовисування

народився 19 жовтня 1983 року в селі Пеняки Бродівського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, фізична особа – підприємець, член Політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка", проживає в місті Перемишляни Львівської області, судимість відсутня, самовисування. 

Депутат Бібрської ОТГ від Аграрної партії України. З 2012 року представник франчайзингової мережі ТОВ «Нова Пошта». 2006-2010 рр. – депутат Брюховицької сільської ради.

Чолій Тарас Богданович, партія «Голос»

народився 1 сiчня 1978 року в селі Кореличі Перемишлянського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник голови ради ГО Українська Галицька Асамблея, безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична Партія "ГОЛОС".  

Депутат Львівської міської ради, голова фракції Української Галицької Партії. У 2007-2009 рр. був помічником міського голови Львова. 2009-2017 рр. – директор музею «Територія Терору» міста Львова.

Ясінський Роман Іванович, самовисування

народився 15 червня 1979 року в селі Підлипці Золочівського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник Червоненського сільського голови Золочівського району Львівської області, безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня, самовисування.

Голова благодійного фонду “Майбутнє сиріт”. У 2014 році кандидатував до ВРУ у 123 виборчому окрузі від Радикальної партії Олега Ляшка, однак був відкликаний від балотування рішенням з’їзду партії. 2009-2011 – в.о. заступника начальника управління поліграфії та телерадіопростору ЛОДА. 2006-2009 – голова Золочівської районної громадської організації “Молодіжний Союз Наша Україна”.

Кілька суб’єктивних штрихів до портрета округу

Вибори нардепів від мажоритарних округів – «річ у собі», що суттєво вирізняється від парламентських виборів за партійними списками, з одного боку, і, водночас, багато в чому схожа на вибори до місцевих Рад. Від перших різняться насамперед тим, що, навіть якщо кандидують висуванці від тієї чи іншої партії, популярність останньої украй рідко (надто ж коли йдеться не про очільників партії) екстраполюється у персональний рейтинг кандидата-мажоритарника. На місцеві ж схожа основним підходом, побудованим за принципом «своя сорочка ближча до тіла»: виборці хочуть почути, які конкретні «золоті гори» кандидати обіцятимуть  мешканцям певної території, і кандидати воленс-ноленс вимушені цей попит задовольняти.

«Володар округу»

А тому перевагу мають насамперед ті з них, хто є чинним нардепом від округу. За умови, певна річ, що упродовж п’яти років дбали не лише про Україну загалом та власну кишеню, але й про регіон, який представляли у парламенті: чим щедріше «засівав» його державними коштами у вигляді субвенцій – тим певніше почуватимуться на наступних виборах. Такими із нинішньої каденції є укропівець Тарас Батенко (123 виборчий округ), народнофронтівець Михайло Бондар (119 ВО) – обидва, до прикладу, у 2017-му «вибили» для своїх округів по 13% від загальнообласного субвенційного пирога. І, певна річ, брати-олігархи Дубневичі: Богдан (118-й округ) та Ярослав (120-й округ). Загалом ж Львівщина того року отримала 285 млн грн, що становить 5,4% від загальної суми виділених субвенцій у країні.

Зокрема, у тому ж 2017 році 119 зі 133 профінансованих для облаштування дитячих та спортивних майданчиків (на  6,56 млн із 7,96 млн грн. ) розташовано у Новому Роздолі, Золочівському, Перемишлянському та Миколаївському районах, що збігається з межами «батенківського» 123-го округу. Натомість для порівняння, 122-й округ (Жовківський та Яворівський р-ни) В.Парасюка за весь той рік отримав від держави кругле «зеро». Жодних субвенцій у 2017 році не отримали й Дрогобицький райони та міста обласного значення Дрогобич та Моршин (121-й округ, Б. Матківський).

Тож нині вже мало хто й згадає, що на минулих виборах Т. Батенко балотувався від БПП, а згодом вийшов з однойменної фракції у Раді та очолив партію “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”. Прогулює засідання парламентського комітету із ПЕК, де є головою підкомітету – а кому це не те що цікаво, але й відомо взагалі? Пропустив 65% голосувань у сесійній залі? А який відсоток виборців читають звіти КВУ, Руху «Чесно» чи Опори?

Доволі активний у законотворчій роботі, проте більшість законопроектів, де він є співавтором, виходять від очолюваної ним партії, а не депутатів-земляків із Львівщини. Та й немає жодної законодавчої ініціативи, яка б відповідала комітетському профілю депутата, мала б безпосереднє відношення до вирішення питань Львівської області чи виконання тез передвиборної програми Т.Батенка. Як, втім, жоден із них не набув чинності і навіть не потрапив до порядку денного Ради!

Зате активно Тарас Батенко використовує інструмент депутатського запиту, половина з яких скеровані на вирішення проблем виборчого округу або Львівщини. Зокрема, серед таких запит щодо недопущення будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів на території Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства “Сірка” та проведення незалежної експертизи цієї території; щодо недопущення повного руйнування замку-палацу XVI ст. в смт. Поморяни Золочівського району та виділення коштів для його реставрації; щодо недопущення централізованої оптимізації ліжкової мережі та скорочення штатної чисельності медичних установ в регіонах без врахування думки місцевої громади або щодо незаконного нарахування за граничними об’ємами споживання природного газу по 9,8 куб. м. побутовим споживачам, які не відмовилися від встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу.

Дбав про округ? Ще й як! Регулярна критика чинної влади аж ніяк не заважає Т. Батенку  отримувати значні суми бюджетних коштів державних субвенцій для свого виборчого округу. До прикладу, лише протягом 2017 року сюди було скеровано 468 субвенцій, що є найбільшою кількістю з-поміж усіх виборчих округів України! І хоча у грошовому еквіваленті, близько 36 млн. грн., це – далеко не найбільша сума асигнувань з державного бюджету (рекордсмени отримують і 87 - 79 млн. грн.), проте ця обставина дозволяє депутату показати “свої досягнення” практично у кожній громаді округу. Тож нині вже настільки впевнено почувається в окрузі, що йде самовисуванцем.

І навіть зухвало кидає виклик усім решта: «Хочу власним прикладом довести, що вимога «нових облич» є не більше, ніж розчарування політиками, які брешуть і крадуть. Обличчя може бути і добре знайомим, якщо політик є професіоналом, патріотом і порядною людиною. Якщо політик не втрачає «землі під ногами», як тільки отримав мандат депутата, а продовжує працювати з громадою, якщо політик є людиною слова, а не голослівним маніпулятором…»

Конкуренти чи статисти?

Більшість партій, що мають міцні позиції на Львівщині, цього разу або не виставляли свого представника кандидатом від цього округу, або ж не змогли підібрати йому гідного опонента. Схожим бо одчайдухам на округах братів Дубневичів легше принаймні із моральної точки зору: вони привселюдно заявляють, що прагнуть подолати ледь не «феодальні» монополію та залежність регіонів та людей від олігархів. Тут же можуть зіграти хіба аргумент «оновлення влади» та «нових облич».

Та, переглянувши список кандидатів в округу, особисто для себе я виділив лише двох реальних конкурентів, здатних якщо й не на рівних (зважаючи на статус нардепа та його «заслуги» перед громадою округу), то принаймні гідно опонувати чинного «володарю округу». Приблизно такої ж думки – й експерти та представники тих партій, що не висували власного кандидата.

Це, насамперед, відома своєю мегаактивністю депутатка Львівської обласної ради від ВО “Свобода” Мирослава Бабінська та висуванець партії «Голос», а наразі голова фракції Української Галицької Партії  у Львівській міськраді Тарас Чолій. Однак чи не стане на заваді п. Мирославі власний вік та належність до «Свободи», популярність якої за останні п’ять років ґрунтовно знизилась – на тлі вже згаданого бажання суспільства бачити у владі нові обличчя?  Натомість чи достатньо синергії симпатій до новостворюваної партії Вакарчука та дуже скромного наразі рейтингу довіри не набагато старшої УГП для перемоги п.Тараса – нехай і уродженця Перемишлянщини, але вже давно – львів’янина? Та й чи сприйме населення сіл імідж «професійного громадського активіста» чи музейника, а не міцного господарника чи успішного підприємця?        

Важко сказати, чим збираються завойовувати симпатії краян 40-річний екс-партфункціонер та екс-чиновник, а нині заступник сільського голови Роман Ясінський, самовисуванець, що у 2014 році вже  кандидатував до ВРУ у цьому ж окрузі від Радикальної партії Олега Ляшка, однак був відкликаний від балотування рішенням з’їзду партії, чи до прикладу 29-річний самовисуванець-ляшківець, працівник "Макдональдса»? Чи інші два самовисуванці, про яких мало хто чув?

 • Натомість партія «Сила і честь» поставила на «парашутиста» - підприємця зі Львова із середньою освітою.
 • "Народний Рух України" – на 36-річного помічника-консультанта народного депутата України, а у вільний часголову Галицької Ліги КВН. Чи є це алюзією та спробою повторити успіх В.Зеленського, чи просто збіг – як знати.
 • партія "Європейська Солідарність» - на 42-річного заступника головного лікаря зі Львова
 • партія “Разом сила” – на 31-річного безробітного керівника місцевого осередку ГО “АвтоЄвросила”, чи, простіше кажучи,євробляхерів.

І, врешті, над популярна нині  партія «Слуга народу» висунула 41-річну секретарку-діловода Золочівської загальноосвітньої школи із професійно-технічною освітою.

Поза сумнівом, усі професії потрібні, а їх носії – варті поваги і наших побажань удачі й успіху. А проте спробую нагадати, що Верховна Рада, хто б і як до неї не ставився – таки найвищий законодавчий орган держави. Тож було б непогано, якби працювали там – найкращі з найкращих фахівців.

Юрій НИКОРАК  

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: