• Головна
 • Новини
 • Список кандидатів до парламенту від 120 округу Львівщини: шестеро проти Дубневича

03.07.2019, 00:03

Список кандидатів до парламенту від 120 округу Львівщини: шестеро проти Дубневича

Продовжуємо публікувати повні офіційні списки кандидатів у народні депутати на дострокових виборах-2019 на Львівщині

За даними ЦВК наше видання склало повний перелік усіх кандидатів у народні депутати Верховної Ради на дострокових виборах-2019 на Львівщині. З огляду на їх кількість, публікуємо їх частинами. У попередніх публікаціях ми оприлюднили перелік усіх 49 кандидатів від м. Львова та округу №119 (Бродівський, Буський, Радехівський райони, частина Кам’янка-Бузького району).

Отже, на черзі – округ №120:

Центр виборчого округу: місто Городок
Опис меж виборчого округу: Городоцький, Мостиський райони, частина Самбірського району (виборчі дільниці № 461059 – 461136, 461140 – 461147)

Кількість зареєстрованих кандидатів у депутати  7

Кількість кандидатів у депутати, реєстрацію яких скасовано до дня виборів 0

Кількість кандидатів у депутати, які беруть участь у балотуванні,

у тому числі висунутих: 7

   партіями 5

   шляхом самовисування 2

Галушка Андрій Михайлович, самовисування

народився 10 липня 1978 року в місті Городок Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Городок Городоцького району Львівської області, судимість відсутня, самовисування

Гірняк Володимир Олегович, партія "Громадянська позиція"

народився 2 жовтня 1977 року в місті Львові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник голови, Львівська обласна рада, член політичної партії "Громадянська позиція", проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія "Громадянська позиція"

Голяк Леся Володимирівна, партія «Слуга народу»

народилася 17 сiчня 1976 року в місті Стрий Львівської області, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійнa, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".

Дубневич Ярослав Васильович, самовисування

народився 7 серпня 1969 року в селі Зубра Пустомитівського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня, самовисування. 

Елейко Тарас Васильович, партія «Голос»

народився 19 березня 1973 року в місті Львові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійний, проживає в селі Суховоля Городоцького району Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична Партія "ГОЛОС»

Леонов Едуард Володимирович

народився 3 лютого 1974 року в місті Євпаторія Автономної Республіки Крим, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, старший викладач правознавства, Національна академія керівних кадрів культури та мистецтв, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода

Телюк Роман Романович, Аграрна партія України

народився 20 серпня 1982 року в місті Городок Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта професійно-технічна, старший групи швидкого реагування, ТОВ "Блок", безпартійний, проживає в місті Городок Городоцького району Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Аграрна партія України.

Кілька суб’єктивних думок до портрету округа:

У цьому окрузі цьогоріч – найменша для Львівщини загалом кількість кандидатів: лише 7 проти 22 у наступному, 121-му. Пояснення – єдине і просте: це бо упродовж двох останніх скликань Верховної Ради округ другого, молодшого із братів Дубневичів Ярослава, чинного нардепа-мажоритарника і, водночас, Голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту. Власне тому на спробу порушити його «монополію» відважився лише один самовисуванець (другим самовисуванцем формально є сам пан Ярослав, хоча й належить нині до донедавна провладної фракції БПП).

За традицією, спершу – про чинного «володаря» округу. Як у репризі відомого гумориста совкових часів, наш «начальник транспортного цеха» встигає усюди: у парламенті фіксують 98-відсоткове відвідування ним пленарних засідань і 100-відсоткове – очолюваного ним комітету. А проте зайнятий у Раді він ніяк не кнопкодаством: за даними руху «Чесно», голосує він лише у 51% голосувань, хоча формально начебто й присутній у залі. Це означає, що насправді на місці, себто у системі «Рада» «працює» його електронна картка для голосування, поки її господар вирішує інші доленосні – як не для держави в цілому, то принаймні для нього особисто – питання. Що ж до законопроектів, то, зазвичай, він виступає лише співавтором інших нарожних обранців – найчастіше рідного брата або Оксани Юринець, чи інших львівських нардепів-мажоритарників. При цім експертам не вдалося відшукати серед них жодного, який би мав безпосереднє відношення до вирішення проблем Львівщини чи виконання положень власної ж передвиборчої програми. Як, зрештою, і жоден із них не набув чинності як закон.

Утім, сам нардеп цілком справедливо вважає, що про це не здогадується жоден його виборець, як і те, що більшість із них не завдавав собі клопоту знайомитись із його програмою. Натомість його фірмова «фішка» - ретельна й регулярна робота в електоральному «полі», яке він рясно засіває «у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування усіх рівнів (ЛОДА, РДА, міські і сільські ради, ради ОТГ). Ретельна настільки, що навіть Рух «Чесно», який, зазвичай, намагається об’єктивно констатувати факти, у своєму офіційному піврічному звіті відзначився компліментарною одою: «Можливість впливати на кадрові, управлінські, фінансові рішення у межах округу паралельно із значною підтримкою виборців, …робить Ярослава Дубневича безальтернативним кандидатом у цьому виборчому окрузі під час подальших парламентських виборів. Як  видається єдина  обставина, яка може порушити статус-кво – це  зміна виборчого законодавства і скасування мажоритарної складової». На цьому місці пасувало б, як за радянських часів, встановити прижиттєвий пам’ятник «на родінє героя», роль яких наразі виконують, передовсім, дороги в межах округу, на ремонт яких, завдяки активній допомозі голів ЛОР О.Ганущина (що тривалий час був помічником ціього нардепа) та ЛОДА О.Синютки упродовж останніх років йшла левова частка обласного бюджету – звісно ж, за рахунок усіх решта районів…

Однак немає такої монополії, якій не прагнули б покласти край. І нема такого олігарха, хай і місцевого значення, якому б не прагнули втерти носа інші амбіційні політики чи й партії.

І цього разу, як на мене, головним суперником одного із Дубневичів з-поміж зареєстрованих кандидатів стане Володимир Гірняк, висунутий “Громадянською позицією”. І річ тут, найвірогідніше, не стільки у партії, скільки в особистості самого кандидата: чинний заступник голови Львівської обласної ради, а раніше – депутат Львівської міської ради трьох скликань ніколи не зупинявся на вже досягнутому, прагнучи натомість опанувати щораз нові висоти: від крісла міського голови Львова, за яке він боровся на виборах вже не раз до навіть, якщо вірити «чуйці» та заявам голови ЛОР О. Ганущина, його власного крісла. Ба більше, подейкують, що за право на виборюваний нині округ він певний час сперечався із екс-головою ЛОДА О.Синюткою. Але ця проблема вирішилася сама собою із внесенням останнього на прохідне восьме місце вкотре перейменованої партії Порошенка.

Висуванцям ж від інших партій, як на мене, забракне кому коштів, кому – особистого досвіду, кому – трендовості партії, яку вони представляють, а комусь – і всього цього разом взятого. Це стосується, зокрема, висуваниці партії «Слуга народу», ФОПу зі Львова та уродженки Стрия, яку місцевий люд сприйме як «парашутиста». І тут навіть перезапуск на «плюсах» «Сватів» не зарадить.

Висуванець «Голосу» натомість хоч і місцевий ФОП, теж наразі – не конкурент Дубневичам. Як втішний приз йому стане у нагоді «Все буде добре» Вакарчука та непогана самореклама перед місцевими виборами, які теж не забаряться.

На їх тлі висуванець «Свободи» екс-нардеп Едуард Леонов – звісно, особистість харизматичніша, але, знову ж таки, як уродженець кримської Євпаторії та викладач-киянин – «варяг» та «парашутист».

Учасник АТО Роман Телюк – патріот-доброволець із Городка, але це, на жаль усе, що може зіграти на його користь. Бо що робитиме у парламенті людина із середньою професійно-технічною освітою, а нині фактично – охоронець у фірмі, котрий щиро вважає, що Аграрна партія України «юного орла» Поплавського вкупі з Олегом Винником – це фермери, питання риторичне.

І, врешті, самовисуванець Андрій Галушка – нині безробітний мешканець Городка, хоча й є головою ГО «Розвиток Городоччини», а в минулому – начальником управління екології і ландшафтного планування Львівської міської ради, - таки боєць зовсім іншої вагової категорії, ніж важковаговик Дубневич.

Списки упорядкував та аналізував Юрій НИКОРАК
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Альма-матер Сухомлинського та творчі скарби кафедри журналістики

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: