• Головна
 • Новини
 • Вибори у Польщі: Дуда може програти у другому турі - опитування

24.02.2020, 17:55

Вибори у Польщі: Дуда може програти у другому турі - опитування

Чинний президент Польщі Анджей Дуда у першому турі президентських виборів набирає найбільше голосів підтримки, однак у другому турі він може програти одному зі своїх політичних опонентів, лідеру Польської селянської партії (PSL) Владиславу Ксіняку-Камишу

Про це йдеться в опитуванні, проведеному центром United Survey для видань Rmf.fm і Dziennik Gazeta Prawna, пише Еспресо.

Як інформується, у першому турі виборів Дуда, якого підтримує правляча правоконсервативна партія “Право і Справедливість” (PiS), з 42% підтримки значно випереджає усіх своїх конкурентів. Йдеться, зокрема, про кандидатку ліберальної Громадянської коаліції Малгожату Кідаву-Блонську (22%), лідера Польської селянської партії Владислава Косіняка-Камиша (10,4%), кандидата від Нової лівиці Роберта Бєдроня (8,2%), а також незалежного кандидата Шимона Головню (7,4%) та представника націоналістичної Конфедерації Кшиштофа Босака з 4,1% підтримки.

Водночас, у другому турі виборів перевага Дуди може бути незначною, а в одному випадку він навіть програє своєму опонентові. Зокрема, у другому турі Дуда на 8% випереджає Кідаву Блонську: 49,6% проти 41,6%, але поступається Косіняку Камишу: 43,9% проти 45,9%.

Як відомо, перший тур президентських виборів у Польщі відбудеться 10 травня, а можливий другий – 24 травня. До 26 березня кожен з кандидатів має зібрати 100 тис. підписів на свою підтримку і подати їх до Державної виборчої комісії країни.

Дослідження проведене соціологічною компанією United Survey Company 22 лютого. Було опитано 1,1 тис. респондентів віком від 18 років у всіх регіонах Польщі методом телефонного опитування за основними соціально-демографічними показниками.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: