• Головна
 • Новини
 • В Україні створять відкриту Єдину електронну систему у сфері будівництва

11.09.2019, 16:16

В Україні створять відкриту Єдину електронну систему у сфері будівництва

ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт №1081 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".

Законопроєкт підтримали 306 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Парламентарі також 261 голосом підтримали скорочення наполовину строків подання пропозицій і поправок до законопроєкту перед другим читанням.

Авторами законопроєкту є група народних депутатів з фракції "Слуга народу". Президент визначив проєкт закону №1081 як невідкладний.

"Метою і завданнями прийняття законопроєкту є покращення якості надання адміністративних та інших визначених законом послуг у сфері будівництва, зниження корупційних ризиків при їх наданні, забезпечення публічності надання таких послуг", - ідеться в пояснювальній записці.

Законопроєктом пропонується створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру; подання документів в електронній формі для отримання всіх адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, а також отримання таких послуг в електронній формі цілодобово 7 днів на тиждень; скорочення переліку документів, що подаються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва; запровадження електронної взаємодії між державними електронними інформаційними ресурсами, суб’єктами надання адміністративних послуг у сфері будівництва для отримання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна».

Також передбачається запровадження отримання результатів надання адміністративних послуг в електронній формі, отримання паперового примірника лише за бажанням; оплата адміністративних послуг у сфері будівництва, штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності за допомогою електронної системи; запровадження ідентифікатора об’єкта будівництва та завершеного будівництвом об’єкта, який буде незмінними протягом життєвого циклу об’єкта; включення до електронної системи контрольних примірників будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону.

Крім того, пропонується запровадження відкритого доступу до інформації, яка міститься в електронній системі (крім персональних даних), через портал електронної системи; запровадження єдиного порядку присвоєння та зміни адрес об’єктам нерухомого майна.

Автори законопроєкту прогнозують, що його ухвалення забезпечить скорочення строків надання адмінпослуг; підвищення якості надання адміністративних та інших визначених законом послуг у сфері будівництва; знизить корупційні ризики та забезпечить публічність при наданні адмінпослуг у сфері будівництва; надасть відкритість та доступність інформації про учасників будівництва, його стан, життєвий цикл об’єктів будівництва, підвищить позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку «Doing Business» за напрямком «Отримання дозволу на будівництво».

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: