03.01.2020, 21:46

Українця, чий дрон впав на костел у Кракові, затримали

24-річному туристу може загрожувати штраф або рік в’язниці. Речник малопольської поліції пояснює, що відповідно до авіаційного законодавства, таких БПЛА не можна запускати над будинками та над натовпом людей.

Про це пише Польське Радіо.

Краківська поліція затримала пілота дрона, що 1 січня впав на дах Маріацької базиліки, тобто Костелу Діви Марії на Головному ринку в Кракові. Це 24-річний турист з України, що в середу увечері повідомив поліції і пожежній службі про те, що втратив керування БПЛА, унаслідок чого той приземлився на даху храму, – розповідає Себастіан Ґлєнь, речник малопольської поліції:

«На місце події були вислані патруль поліції і пожежна служба. Пожежники зняли дрон з даху. На щастя, будинок – дах – не було пошкоджено. Ми затримали цього українця, і будемо розглядати можливість висунення звинувачень у створенні небезпеки для людей. Йдеться про те, що цей дрон міг впасти комусь на голову, могла статися трагедія».

Туристу може загрожувати штраф або рік в’язниці. Дрон важив менш, ніж півкілограма, а чоловік не був зобов’язаний мати ліцензію на його пілотування. Себастіан Ґлєнь пояснює, що відповідно до авіаційного законодавства, таких БПЛА не можна запускати над будинками та над натовпом людей:

«Тут на Ринку у Кракові завжди натовп. І практично на території міста важко знайти місця вільні від великих скупчень людей або від будівель. Тому ми також розглядаємо можливість висунення звинувачень на основі авіаційного права».

У даний момент поліція консультується щодо висунення звинувачень з експертами в області авіаційного законодавства.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: