18.03.2019, 17:39
Тернопільщину поділять на чотири округи. Сміттєвих
Ще цього року на Тернопільщині окрім Малашівського сміттєзвалища, куди вивозять відходи з Тернополя, планують увести в експлуатацію два нові сміттєві полігони – в Бережанському та Кременецькому районах.
Загалом в області буде 4 звалища, на які офіційно вивозитимуть сміття зі всієї області. Амбітна мета – ліквідувати усі стихійні звалища.
Для розв'язання питання утилізації відходів в Україні впродовж 25-ти років не приймалося жодних стратегічних рішень. Про це під час перебування в Тернополі заявив Міністр екології Остап Семерак.
«І за цей час проблема не розсмокталася, а навпаки збільшилася. Сьогодні кожен населений пункт нашої держави потерпає від відходів. І не лише побутових. Відсутність ветсанзаводу для аграрної Тернопільщини – це вже дуже серйозна проблема. А є ще ж і інші небезпечні відходи», – каже Семерак.
Уряд поставив завдання перед областями до кінця 2019 року розробити регіональні плани з управління відходами.
Водночас голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна зауважує, що в області для розв'язання даного питання зроблено чимало.
«Сміття у нас є суто господарським питанням, а не предметом політичних спекуляцій. Я вже підписав розпорядження про виділення 14,5 га під Малашівське сміттєзвалище для будівництва сміттєпереробного комплексу. Ми навіть жартуємо, що коли однопартійці (представники ВО «Свобода» – УНІАН) чинного міського голови Тернополя були в обласній раді, мали свого голову ОДА та Міністра екології, це питання не вирішувалося. І аж тепер ми почали робити конкретні кроки для розв’язання проблеми», – підкреслив голова ТОДА Степан Барна.
За офіційними даними, зараз в області є 740 стихійних сміттєзвалищ. «Але якщо говорити щиро, то такі стихійні звалища є в кожному населеному пункті області. А тому треба вести мову про 1 тис. 50 об’єктів», – каже керівник області.
Усі стихійні звалища планують ліквідувати. Сміття ж має опинитися лише на сертифікованих офіційних полігонах.
Згідно з розробленою стратегією поводження з побутовими відходами, область поділено на 4 округи з центрами в Тернополі, Чорткові, Бережанах та Кременці.
«По Бережанах і Кременцю ділянки вже виділені, документація впорядкована. Думаю, вже цього року після проведення аудиту твердих побутових відходів почнемо їх використовувати. Наразі залишається лише Чортків. Також очікуємо, що Бережанська міська рада візьме на свій баланс сміттєсортувальну лінію, яка була придбана облрадою ще у 2009 році й, на жаль, так і не застосовувалася», – додав Степан Барна.
Скільки загалом сміття накопичено на Тернопільщині стане зрозуміло після аудиту. На його проведення в обласному бюджеті заклали 1,6 млн грн.
Водночас область має проблему, яку не можу вирішити самостійно. Мова – про ветсанзавод, розташований поблизу Тернополя. Його називають бомбою сповільненої дії, а сморід звідти у літню пору дошкуляє жителям прилеглих територій.
«Коли уряд очолював Азаров, ветсанзаводи підпорядкували Києву. Після укрупнення почали думати лише про заробіток. Туші загиблих тварин приймали, але не переробляли, а тільки накопичували. Зараз у нас – 4 тис. т відходів, які несуть загрозу для прилеглих населених пунктів», – констатував ситуацію голова ТОДА.
Як саме розв'яжуть дану проблему до кінця не зрозуміло.
«Ветсанзавод є державним підприємством, яке підпорядковане Міністерству агрополітики. Всі регіональні відділення не мають статусу юридичної особи. В силу різних обставин підприємство перебуває на грані банкрутства. На мою думку, доцільно розділити дану структуру на окремі юридичні особи. Скажімо, Тернопільський ветсанзавод має бути окремим підприємством в управлінні обладміністрації або Міністерства АПК. Але з окремим планом, окремим фінансуванням. Уряд над розв'язанням цієї проблеми працює», – запевнив Семерак.
При цьому підкреслив, що оскільки сільське господарство на Тернопільщині динамічно розвивається, бачення розв’язання проблеми недієвого ветсанзаводу має увійти в регіональну програму стратегічного розвитку Тернопільщини. З чіткими термінами, виконавцями та фінансуванням.
Тим часом з місцевих тваринницьких комплексів падіж змушені транспортувати аж в сусідню область.
За темою
- У Львові презентували перший в Україні компостувальний майданчик
26.06.2020, 18:16
- 1 травня набудуть чинності нові Правила поводження з побутовими відходами
21.04.2019, 10:39
- Райцентр на Тернопільщині ризикує потонути у власному смітті
18.02.2019, 15:37
- Українська влада не здатна вирішити проблему відходів?
16.08.2018, 12:54
Обговорення
Тернопіль
ТОП
У Львівській області у масштабній ДТП загинули двоє людей: зіткнулися чотири автомобілі
У Курській області загинув 41-річний військовий з Львова
У Львові автомобіль поліції потрапив у ДТП на перехресті Липинського та Замарстинівської
У Львові в озері виявили тіло 67-річного чоловіка
Шольц "гаркнув" на Дуду під час саміту ЄС: причина конфлікту та реакція лідерів
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка