05.10.2021, 20:07

Середня вартість 1 га паю на Львівщині - 61,6 тис. грн

На території Львівської області, з моменту запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, з 1 липня поточного року, продали 128 земельних часток (паїв), площею 135,5 га, що складає менш як 1% від площі проданих по Україні.З 8 жовтня в Україні введена заборона на таблетки 

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

Проте, середня вартість 1 гектару паю на Львівщині на 20% вища від середнього показника по Україні та становить 61,6 тис. грн. Однак, при розрахунку не враховано цивільно-правові угоди, інформація про які надійшла до Держгеокадастру без зазначення вартості.

Нагадаємо, що до 1 липня існувала заборона на відчуження лише земельних ділянок, які перебувають у приватній власності та віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – земельних часток (паїв).

В цілому по Україні, з моменту впровадження ринку землі відчужено більш як 25 тисяч ділянок на площу понад 62 тис. га за цивільно-правовими угодами як: купівля-продаж, міна, дарування, довічне утримання.

Вартує зауважити, що тут мова йде про усі земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, індивідуального садівництва тощо.

«Законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі області становить 21,5 тис. грн. Про те, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 2,8 рази. Як і прогнозували, пропозиція земельних ділянок після скасування мораторію не буде масовою, адже люди розуміють, що не варто поспішати із продажем земель на етапі формування ринкової ціни на них», - зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Задовбали! Переворот...

  Михайло Цимбалюк

  Країна без розвідників

  Мирослав Дністрянський

  Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: