• Головна
 • Новини
 • Репертуар Львівської опери у жовтні: на сцену повертається опера «Кармен»

04.10.2021, 13:57

Репертуар Львівської опери у жовтні: на сцену повертається опера «Кармен»

Львівська національна опера запрошує провести теплі осінні вечори у театрі, позаяк на сцену театру 10 та 16 жовтня повертається найбільш пристрасна опера – «Кармен» Ж. Бізе.

Про це повідомили у театрі.

Ця опера у зв’язку з карантином не йшла тривалий період у репертуарі театру, однак зараз її оновлений виконавський склад вражатиме зірковими солістами: роль Хозе вперше співатиме запрошений тенор із Франції Поль Ґоґлєр, пристрасну циганку Кармен виконає заслужена артистка України, солістка театру Тетяна Вахновська, а у партіях нареченої Хозе Мікаели, тореодора Ескамільйо та циганки Фраскіти дебютують молоді обличчя Львівської національної опери – Дарина Литовченко, Роман Страхов, Аліна Діденко. За диригентський пульт також вперше у цій опері вийде музичний керівник театру, молодий диригент Іван Чередніченко.     

20 і 21 жовтня відбудуться ще дві прем’єрні вистави найновішої постановки театру – опер «Сокіл» і «Алкід» українського композитора-класика Дмитра Бортнянського. Сучасна постановка присвячена 270-ій річниці українського композитора, а виконання його опер з усіх театрів України та світу можна почути лише на сцені Львівської національної опери. До слова, у театрі особливо пропагують творчість українського композитора, сучасника В. А. Моцарта, тож запрошують також й на хоровий концерт музики Дмитра Бортнянського, що відбудеться 19 жовтня під орудою диригента Вадима Яценка у Дзеркальній залі Львівської національної опери.    

Завершуватиме місяць ще одна особлива подія: 31 жовтня виконуватиметься опера «Мойсей» українського композитора Мирослава Скорика, до 20-ої річниці прем’єри цієї опери. Головну партію у цій виставі виконає запрошений бас, соліст Національної опери України Сергій Магера, а диригентом вистави буде Андрій Юркевич, відомий український диригент, що працює зараз в Італії. На події очікується присутність представників Ватикану та Української греко-католицької церкви.

Окрім того, у насиченій програмі жовтня Львівської національної опери – улюблені опери, як «Набукко» (2, 7, 29 жовтня), «Бал-маскарад» (23 жовтня) Дж. Верді, «Тоска» Дж. Пуччіні (8 жовтня), балети «Корсар» А. Адана (1 і 15 жовтня), «Лебедине озеро» П. Чайковського (3, 6, 27 жовтня), «Дон Кіхот» Л. Мінкуса (30 жовтня), вистави для дітей «Попелюшка» (3, 16, 31 жовтня) та «Білосніжна і семеро гномів» (10, 23 жовтня) й концертні програми на головній сцені театру та у Дзеркальній камерній залі – «Virtuosi a Leopoli» (3 жовтня), «Inspire. Cello&Piano» (10 жовтня), «Легенди» (12 жовтня), «Lviv Clarinet Quartet» (17 жовтня), «Верді-Гала» (22 жовтня) та «Baroque Avenue» (23 жовтня).

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Чернівецька тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Хотинська тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Волонтери з усієї України обмінювалися досвідом

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: