• Головна
 • Новини
 • Рахункова палата виявила серйозне невиконання держбюджету

01.10.2020, 15:22

Рахункова палата виявила серйозне невиконання держбюджету

Стан виконання видатків за підсумками 8 місяців 2020 стало краще в порівнянні з ситуацією за I півріччя. Витрати не проведені на 92,4 млрд грн.

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан в ефірі «Українського радіо».

"Виконання доходів державного бюджету в порівнянні з першим півріччям, покращився. Ситуація з витратами, на жаль, набагато гірше. Зараз не проведено видатків на 92,4 млрд грн (12,5% від планового значення). У першому півріччі їх здійснили на 51 млрд (9,5%) грн менше плану", - сказав він.

За словами Голови Рахункової палати, складна ситуація в МОЗ, яка не використала цілому 24,8 млрд грн, з яких 13,6 млрд грн (24% від плану) на відшкодування витрат на медичне обслуговування населення, і в Міністерстві оборони України, яка не здійснило витрат в цілому на 10,6 млрд грн, з яких 5,7 млрд грн (41% від плану) - на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання.

"Однією з причин можуть бути затримки з прийняттям управлінських рішень. Іноді треба брати на себе відповідальність і використовувати ці кошти У нас дві кричущі проблеми - пандемія і війна на сході. І ці кошти потрібно використовувати", - зазначив Валерій Пацкан.

Разом з тим Голова Рахункової палати прогнозує, що найбільш «освоєння» коштів традиційно пройде в останні місяці року, що значно посилює ризики їх неефективного використання.

Раніше Валерій Пацкан звертав увагу, що за 8 місяців 2020 стан виконання доходів державного бюджету покращився у порівнянні з ситуацією за I півріччя. Якщо за 6 місяців план доходів загального фонду не був виконаний на 38 млрд грн, або 7,8%, то в січні-серпні - 18,4 млрд грн, або 3%.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Де вони взяли ці маєтки?

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: