Проекту "Стіна", відомому також як "Європейський вал" вже чотири роки. Кінцева дата завершення проекту з облаштування україно- російського кордону встановлена на 2021 рік.
Про те, як відбуваються роботи, повідомляє УНН.
По завершенні зими, з 1 березня 2019 року відновила роботи з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону.
Наразі на території відділу прикордонної служби "Золочів" (Харківська область), що на кордоні з Російською Федерацією, робітники прокладають рокадні дороги на складних ділянках. Паркан тут встановили майже усюди, рів завершений. А ось технічне облаштування кордону тут тільки починають встановлювати. Прикордонники не називають точних цифр, адже проект засекречений, однак кажуть: якщо буде достатньо фінансування, на території Харківської області, проект можуть закінчити до кінця цього року. Окрім цього, військовослужбовці запевняють: цей проект направлений на те, щоб зупинити контрабандистів та не допустити незаконний перетин кордону України, а не на захист держави у випадку відкритого наступу з боку Росії. Однак, за словами прикордонників, танки це облаштування допоможе затримати на достатній час, щоб на кордон встигло під'їхати більше бійців – саме для цього і потрібен рів.
На всіх відділах прикордонної служби Харківщини вздовж кордону з Р будуть встановлені системи відеоспостереження та рокадні дороги.
Нагадаємо, також навесні 2019 року проводиться облаштування ділянки на території Луганської області На ділянці “Лозно-Олександрівка” вже стоїть 6,3 кілометра загороджень зі спіралі типу “Єгоза” та вирито понад 13 кілометрів протитанкових ровів.
Як повідомляло видання, проект “Стіна” з’явився у 2014 році, його ініціював уряд тодішнього прем’єра Арсенія Яценюка. Мур планували збудувати за чотири роки, і оцінили його у майже вісім мільярдів гривень. Але процес зведення відтермінували через брак коштів. Водночас, НАБУ завершила розслідування розкрадання понад 16 млн грн з реалізації прикордонного фортифікаційного проекту.
Українсько-російський кордон: суходолом 1974 кілометри та ще 321 – морем. Європейський вал – це два оборонні рубежі, 1,5 тисячі кілометрів траншей, вісім тисяч окопів для техніки, понад чотири тисячі бліндажів та 60-кілометрове невибухове загородження. Окрім того, все це супроводжуватимуть новітні системи відеоконтролю та сигналізації, пересувні бойові модулі та опорні пункти.
За темою
- На Закарпатті прикордонники затримали “грибників-ухилянтів”
01.09.2022, 19:41
- На Рівненщині військові укріплюють оборонні позиції поруч кордону з Білоруссю
31.08.2022, 14:29
Обговорення
Суспільство
ТОП
Засудили 26-річного калушанина, який напідпитку нецензурно облаяв нацгвардійців
У п’ятницю Львів попрощається з Героєм Назарієм Яремчуком
Смерть бійця ТРО на кордоні з Білоруссю: у ДБР розповіли про хід розслідування
У Львові викрили чергові схеми незаконного переправлення ухилянтів за кордон
У Львові шукають заміну директору органного залу
ФОТО
Відео

"Ганяли окупантів по полю як тарганів": львівські тероборонівці показали, як ліквідовують росіян з неба
Коментар
Блоги

Василь Чорний
Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський
ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

Василь Чорний
Кіровоградська область в умовах воєнного стану