08.11.2019, 15:55

ПриватБанк є стійким до майбутніх криз — НБУ

ПриватБанк має не лише найбільший прибуток серед українських банків, а і є стійким до майбутніх криз.

Про це під час пресбрифінгу за результатами оцінки стійкості банків заявила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Хочеться відзначити результат стрес-тестування ПриватБанку — це найбільший на сьогодні банк, і можемо зазначити, що та бізнес модель, яка була затверджена і реалізується спостережною радою, правлінням банку, менеджментом, є життєздатною. Банк має найбільший прибуток серед українських банків і є стійким до майбутніх криз", - сказала Рожкова.

За її словами, результати стрес-тестування банків свідчать про те, що банківський сектор є стійким за поточних макроекономічних умов. Прибуток який на сьогоднішній день заробляють банки дозволяє їм формувати той необхідний запас капіталу і виконувати нормативи із значним перебільшенням.

"Аналіз безпосередньої якості активів, який виконувався аудиторами не показав суттєвих проблем, які ми мали в попередні роки. Мова йде про те, що всі банки відображають кредитний ризик, адекватно оцінюють фінансовий стан позичальників та адекватно оцінюють заставу", - підкреслила заступник голови НБУ.

Вона також зазначила, що для банків з іноземним капіталом результати стрес-тестування виявилися дуже хорошими.

"Вони по суті відобразили всі проблемні питання в попередні роки, докапіталізувались і працюють прибутково", - сказала Рожкова.

Як повідомлялося, оцінка стійкості українських банків проводиться Національним банком з 2018 року і складається із оцінки якості активів та стрес-тестування. Оцінку якості активів проходили усі банки, крім "Розрахункового центру", який здійснює виключно розрахункові операції. Цей етап проводиться із залученням незалежного аудитора.

Стрес-тестування проходили 29 банків, на які сукупно припадало 93% активів банківської системи станом на початок цього року.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Напівгола модель знадливо танцює у «блакитній залі» Львівської галереї мистецтв

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Закон про землю приведе до коліївщини

  Андрій Вихопень

  Будемо сидіти з голою д...ю вже на чужій землі і пишатися собою

  Наталя Тимчій

  Афера з ОХМАДИТом: так скоро не буде кому лікувати наших дітей

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: