• Головна
 • Новини
 • Прем’єра «Лиса Микити» у львівській опері зібрала аншлаг

21.02.2020, 17:39

Прем’єра «Лиса Микити» у львівській опері зібрала аншлаг

20 лютого у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулася прем’єра «Лиса Микити» за однойменною поемою Івана Франка.

Про це повідомляє пресслужба Львівської опери.

«Лиса Микиту» на замовлення Львівської опери написав український композитор Іван Небесний. Ця сучасна опера для сімейного перегляду втілена в оригінальному трактуванні режисера та лібретиста, генерального директора – художнього керівника Львівської опери Василя Вовкуна. Він пояснив, що постановка – справжній сімейний бестселер: вона буде цікавою і малим, і дорослим глядачам, адже в дійстві органічно поєднуються авантюрний та сатирично-викривальний підтексти.       

«Як постановники, ми не ставили собі за мету показати Лиса Микиту поганим, а когось – хорошим. Глядач має сам роздумувати і робити висновки. Ці персонажі – людо-звірі, тобто люди, які наділені певними звірячими інстинктами, як воно і є в житті», – пояснив Василь Вовкун.

Чи не вперше в українській сучасній опері використано новітні технології 3D-проєкції. Цікавим музичним рішенням у звучанні опери стало залучення до оркестру з традиційними інструментами колориту народних, зокрема, бандури, цимбалів, дримби, ліри та трембіти.

«Щоб підкреслити український національний колорит, ми вперше у вокальних партіях використали українські народні пісні. Також задіяли трембіту, бандуру, цимбали, щоб підкреслити нашу національну ідентичність. Ці інструментарії підтверджують те, що це є дійсно українська опера», – резюмував композитор.          

До числа постановників залучили також митців із-за кордону: молодого художника зі світла з Литви Арвідаса Буйнаускаса, а також італійського хореографа Марчелло Алджері. Важливою деталлю в опері «Лис Микита» стала не лише хореографія, а й акробатика на повітряних полотнах. До створення сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, залучено дизайнерів та митців зі всієї України: Тадей Риндзак, Ганна Іпатьєва, Людмила Табачкова, Анжела Городиська.

Відвідати виставу можна 21-23 лютого, а також 1, 15 березня та 5, 25, 26 квітня.

Фото - пресслужба Львівської опери 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Дев’ять кіл пекла для родин медиків

  Андрій Вихопень

  Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

  Мирослав Дністрянський

  То коли ж було засновано Львівський університет?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: