03.02.2020, 19:09

Польща може зайняти місце Британії в ЄС - міністр

Візит президента Франції до Варшави відразу після Brexit вказує на Польщу як на країну, яка може зайняти місце Британії в ЄС, вважає Яцек Чапутович.

Польща може зайняти місце Великобританії в Євросоюзі після Brexit. Про це сказав міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович в інтерв'ю PAP, оприлюдненому в понеділок, 3 лютого, пише Кореспондент.

За його словами, Польща має аналогічне бачення ЄС з Великобританією, яке ґрунтується на державах, конкурентоспроможності та економічному лібералізмі.

"ЄС буде меншим з точки зору населення, економічного потенціалу, військової могутності і впливу в світі. Питання в тому, яку роль відіграватиме Польща після виходу Великобританії? Візит Макрона відразу після Brexit символічний у тому сенсі, що він вказує на Польщу як на країну, яка може зайняти нинішнє місце Великобританії", - сказав Чапутович.

На уточнююче запитання, чи зміцняться позиції Варшави в Євросоюзі після Brexit, він відповів: "Я думаю, що роль Польщі в ЄС зросте, хоча це буде вже не той ЄС".

Нагадаємо, в ніч на 1 лютого Великобританія офіційно залишила склад ЄС, завершивши переговорний процес, що тривав три з половиною роки.

Відразу після Brexit набрав чинності перехідний період, розрахований до 31 грудня 2020 року. За цей час сторони мають намір узгодити всі умови майбутнього співіснування і взаємодії, перш за все, спробувати укласти угоду про вільну торгівлю.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: