• Головна
 • Новини
 • Після смертоносної бурі в польських Татрах тривають пошуки зниклих туристів

23.08.2019, 19:31

Після смертоносної бурі в польських Татрах тривають пошуки зниклих туристів

Туристам загрожували не тільки блискавки, але й каменепади, що сталися на популярних маршрутах.

Продовжуються пошуки трьох туристів, котрі не повернулися після смертоносної бурі в Татрах. Унаслідок погодного катаклізму загинуло 4 людини, у тому числі двоє дітей, а понад 150 осіб зазнали травм. Туристам загрожували не тільки блискавки, але й каменепади, що сталися на популярних маршрутах.

«Унаслідок удару блискавки може статися розколення кам’яних брил», - розповідає доктор Марек Шадковський з Сілезької політехніки в Ґлівицях:

«Блискавка – це перехід електричного заряду, тобто струм. І цей струм із дуже високою напругою входить у таку скалу, скажімо, дуже сильно її розігріває. На додаток, вона мокра від дощу, а вода, що в ній перебуває, різко починає випаровуватися, збільшуючи свій обсяг. Це є причиною розпаду таких скал».

У випадку удару блискавки найліпше присісти та спробувати зайняти якомога меншу поверхню. Всупереч поширеній думці, черевики з гумовою підошвою нас не захистять, оскільки струм пройде поверхнею мокрого взяття, - додає Шадковський:

«Коли ми стоїмо на землі, якою розходиться цей струм, наприклад у позиції з широко розставленими ногами, то з’являється так звана різниця потенціалів між нашими ногами. І це вона викликає протікання струму в нашому організмі. Тому найліпше присісти. А якщо хтось ще має гарну фізичну форму, то найліпше стати навшпиньки з поєднаними стопами. Тоді ми обмежуємо таку крокову напругу, тобто показник струму, що може через нас пройти».

На Ґєвонті блискавка поцілила в металевий хрест на вершині, та у ланцюг, що полегшував сходження нагору. У рятувальній операції взяли участь 80 працівників добровольчої рятувальної служби в Татрах.

Польське радіо

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: