• Головна
 • Новини
 • Під час святкування Маланки на Буковині встановили рекорд України

15.01.2020, 14:33

Під час святкування Маланки на Буковині встановили рекорд України

У місті Вашківці в Чернівецькій області під час святкування Маланки встановили рекорд України із найбільшої кількості осіб, переодягнених у маланкові костюми.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Книга рекордів України.

"14 січня 2020 року під час маланкового дійства було зафіксовано новий рекорд України: Найбільша кількість осіб, які переодягнені у маланкові костюми", - йдеться у повідомленні.

Представники Книги рекордів зафіксували 468 учасників, які були одягнені у маланкові костюми. Рекорд встановили у категорії "Масові заходи".

«Вашківецька Переберія» на Буковині / Фото: Книга Рекордів України

Зазначається, що у м.Вашківці Чернівецької області вже 10 років проходить дійство “Вашківецька Переберія”. Усі бажаючі переодягаються у різні маланкові персонажі, ходять від хати до хати, прославляючи Василя та Меланію, відганяють злих духів від осель.

Дипломом Книги рекордів України нагороджено Вашківецьку міську раду та громаду м.Вашківці, в особі міського голови Перча Миколи Партенійовича.

Маланка або Щедрий вечір (Василів вечір) — українське народне свято, новорічний обряд з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів. У XXI сторіччі святкування Маланки, в автентичному вигляді, збереглося переважно у селах Галичини та Буковини.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Чернівецька тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Хотинська тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Волонтери з усієї України обмінювалися досвідом

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: