17.09.2019, 17:55

У Полтаві сплетуть 1200-метровий вінок-оберіг

До Дня міста у Полтаві сплетуть вінок-оберіг 8 тонн завважки й 1200 метрів завдовжки: по 1 метру на кожен рік існування старовинного міста.

Організатори проєкту подали заявку на реєстрацію національного рекорду.

Про те, як виникла ідея й заради чого це робиться, розповіли кореспонденту Укрінформу організатори проєкту "Рекордний вінок-оберіг" – директорка Полтавського міського будинку культури Лариса Семеняга та декораторка Ірина Григорова.

"Деякий час тому такою мрією з творчою спільнотою міста поділилася майстриня з плетення віночків Ірина Григорова, і це одразу якось увійшло у серця багатьох. Ірина запропонувала на День Полтави, який ми будемо відзначати 23 вересня, сплести вінок-оберіг довжиною 1200 метрів, тобто по 1 метру за кожен рік існування нашого старовинного міста. Це буде символізувати єдність полтавців й українців загалом. Ідею підтримали в управлінні культури міської ради, і зараз ми шукаємо охочих долучитися до втілення задуму в реальність", – розповіла Семеняга.

Григорова додала, що вінок складатиметься з окремих букетів, прикріплених до спеціальної мотузки. В ньому обов’язково будуть рослини-обереги, а ще – різнокольорові стрічки. Основні роботи буде виконано напередодні свята, 22 вересня. За попередніми підрахунками, вага такого велетня сягне 8 тонн. Щоб утримати його, звісно, потрібна велика кількість людей.

До того ж усі, хто триматиме вінок, заспівають українську народну пісню. Рекорд буде встановлено 23 вересня о 18:00 у Корпусному парку.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: