17.09.2019, 17:55

У Полтаві сплетуть 1200-метровий вінок-оберіг

До Дня міста у Полтаві сплетуть вінок-оберіг 8 тонн завважки й 1200 метрів завдовжки: по 1 метру на кожен рік існування старовинного міста.

Організатори проєкту подали заявку на реєстрацію національного рекорду.

Про те, як виникла ідея й заради чого це робиться, розповіли кореспонденту Укрінформу організатори проєкту "Рекордний вінок-оберіг" – директорка Полтавського міського будинку культури Лариса Семеняга та декораторка Ірина Григорова.

"Деякий час тому такою мрією з творчою спільнотою міста поділилася майстриня з плетення віночків Ірина Григорова, і це одразу якось увійшло у серця багатьох. Ірина запропонувала на День Полтави, який ми будемо відзначати 23 вересня, сплести вінок-оберіг довжиною 1200 метрів, тобто по 1 метру за кожен рік існування нашого старовинного міста. Це буде символізувати єдність полтавців й українців загалом. Ідею підтримали в управлінні культури міської ради, і зараз ми шукаємо охочих долучитися до втілення задуму в реальність", – розповіла Семеняга.

Григорова додала, що вінок складатиметься з окремих букетів, прикріплених до спеціальної мотузки. В ньому обов’язково будуть рослини-обереги, а ще – різнокольорові стрічки. Основні роботи буде виконано напередодні свята, 22 вересня. За попередніми підрахунками, вага такого велетня сягне 8 тонн. Щоб утримати його, звісно, потрібна велика кількість людей.

До того ж усі, хто триматиме вінок, заспівають українську народну пісню. Рекорд буде встановлено 23 вересня о 18:00 у Корпусному парку.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: