24.10.2020, 19:11

Незаслужено забуті імена: Володимир Яцола

18 жовтня 1979 року в Івано–Франківському міському парку імені Тараса Шевченка у ставку виявили утопленого культового прикарпатського 25–літнього композитора Володимира Яцолу.

Про це нагадує на своїй сторінці у Фейсбуці знаний журналіст із Тернополя Михайло Маслій.

”У своєму щоденнику я занотував, що був дуже душний жовтневий вечір, — згадував той сумний день поет Степан Пушик. — Поопівночі почався дощ, що нарвав багато осіннього листя. Похолодніло. Алеєю під парасолями й у плащах ходили люди, але з води виглядала тільки куртка з болоньї, довкола якої плавало листя. Ніхто не звертав уваги, що куртка надулася, а під нею і листям — зігнений удвоє юнак. Гадали, що хтось кинув куртку з аркового містка.

Близько обіду довкола червоної куртки кружляли лебеді й дзьобами щось микали під дощем у воді. Хтось додивився, що смикають за волосся людину. Коли утопленика витягли на берег, то впізнали композитора Володю Яцолу”.

В офіційну версію самогубства чи нещасного випадку внаслідок творчих криз, спричинених алкогольним сп’янінням, народ не повірив.

Свою першу пісню «Привітальна” Володимир Яцола написав у 1972 під час навчання в музичному училищі. Згодом з’явилися: “Гей, як сонце спати ляже”, “Загубив — не вернеш”, “Чари”, “Квіти сонця”, “Анничка”, “Танго кохання”, “Пора весіль”, “Печаль матері” та інші.

Ансамбль “Гуцулочки” співав в основному твори Яцоли або його обробки народних пісень. У 1979 році Всесоюзна фірма “Мелодія” навіть випустила платівку ”Гуцулочки”.

Варто визнати, що твори прикарпатського піснетворця виконували й інші колективи, зокрема ВІА ”Беркут” та ”Опришки” Руслана Іщука, звучали вони на галицьких вечірках, у ресторанах, на весіллях. Хоч відійшов у вічність їх творець і його побратими — засновник і багатолітній керівник ”Гуцулочок” Галина Кушнірук і поети Микола Кубик та Роман Юзва, усе ж ті вишукані мелодії звучать й досі...

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: