18.09.2020, 15:42

Нардепи у Раді розкритикували проєкт бюджету-2021

Кабмін представив у Раді проєкт держбюджету-2021, нардепи від різних фракцій та груп розкритикували документ, назвавши його, зокрема, "утопією" і "катастрофою" і заявили про необхідність доопрацювання.

Зокрема, нардеп від "За майбутнє" Антон Поляков заявив, що його група не підтримуватиме бюджет та вважає його провальним, - пише Економічна правда.

У "ЄС" також розкритикували збільшення на 1 млрд грн видатків на Державне управління справами та забезпечення діяльності Офісу президента при зниженні видатків на субсидії.

"Це жах, це катастрофа. Це бюджет епохи хамства до власних громадян", - заявив нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Нардеп від ОПЗЖ Олександр Колтунович назвав бюджет-2021 бюджетом "фінансових спекулянтів". Він розкритикував наявність 702 млрд грн запозичень у дохідній частині бюджету.

Голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев також розкритикував проєкт держбюджету-2021.

"Жоден бюджет ВР ніколи не зустрічала оплесками. Але так сумно було рідко. Перед урядом стояло надскладне завдання в умовах коронакризи розробити фінплан на 2021 рік. Можливо, саме складність завдання призвела до такої кількості питань від усіх фракцій", - заявив Гетманцев.

За його словами, без "математичних маніпуляцій" видатки на медицину збільшили лише на 0,1% ВВП - до 4,2% ВВП. Це, за словами нардепа, недостатньо для виконання нормативу в 5% ВВП.

Представник "Голосу" Володимир Цабаль заявив, що оцінити бюджет "ніяк не можна", бо нема програми уряду. 

"Цей уряд вирішив - давайте ми зараз наберемо кредитів, щоб майбутні покоління віддавали гроші, щоб у 2022-2023 "розгрібали" інші", - підкреслив Цабаль.

"Такий бюджет зараз ми розглядати не можемо", - сказав він.

Водночас нардеп від "Батьківщини" Андрій Ніколаєнко назвав бюджет-2021 "можливістю розвитку силовиків і влади, а не бізнесу і громадян".

"Цей бюджет - утопія. "Батьківщина" не буде за це голосувати", - сказав Ніколаєнко.

Також народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк зауважив, що і цифри в проєкті бюджету на 2021 рік, і його ідеологія викликають багато запитань як в опозиції, так і в монобільшості.

«По проєкту бюджету на 2021 рік Кабмін виконав лише одну формальну річ – вчасно, до 15 вересня, подав проєкт бюджету. Навколо цифр та ідеології цього документу виникає багато запитань не лише в опозиції, а й у монобільшості. Бо насправді не можна збільшувати видатки у Держбюджеті на утримання Офісу Президента, Офісу Генерального прокурора та інших силових органів, а водночас зменшувати видатки на виплату субсидій на понад 3 мільярди гривень. Це антисоціальний проєкт Держбюджету. Його потрібно доопрацьовувати й орієнтувати, передусім, на потреби людей», – резюмував Михайло Цимбалюк.

Представник групи "Довіра" Павло Бакунець заявив, що дефіцит бюджету є надмірним.

У заключному слові голова Мінфіну Сергій Марченко подякував за критику і пропозиції та заявив про готовність до діалогу і дискусій.

"Цей бюджет є реалістичним і збалансованим. Можна підвищувати зарплати, індексувати субсидії... Ми готові розглядати ці всі питання, продуктивно обговорювати", - підкреслив він.

Це була лише презентація проєкту бюджету-2021 у ВР. Тепер його має розглянути профільний комітет ВР зі всіма правками, які надійдуть від нардепів. Після цього Верховна Рада поставить проєкт бюджету на голосування.

Нагадаємо, Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що країна потребує рестарту, а проєкт бюджету-2021 можна назвати бюджетом можливостей для подальшого розвитку.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що серед основних пріоритетів проєкту держбюджету-2021 - підвищення мінімальної зарплати (на це передбачено 41,4 млрд грн), якісна освіта (+34 млрд грн), доступна медицина (+27,5 млрд грн), у тому числі 2,6 млрд грн на COVID-вакцинацію.

14 вересня Кабінет міністрів затвердив проєкт закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік" і направив його на розгляд Верховної Ради.

Кабінет міністрів у проєкті державного бюджету на 2021-й рік заклав 270,35 мільярдів граничного обсягу дефіциту.

На засіданні 14 вересня проєкт держбюджету України на 2021 рік не підтримали два міністри: голова МОЗ Максим Степанов та очільник Мінекології Роман Абрамовський. 

Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації розкритикували проєкт держбюджету на 2021 рік, зокрема, вважають категорично неприйнятним збільшення податків та зборів задля збалансування бюджетних надходжень.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Мирослав Дністрянський

  Що можна прогнозувати за результатами нової кавказької війни?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: