• Головна
 • Новини
 • Нацбанк не планує друкувати гроші для фінансування бюджету - голова НБУ

08.04.2020, 20:13

Нацбанк не планує друкувати гроші для фінансування бюджету - голова НБУ

У Національному банку України повідомили, що не планують вдаватися до грошової емісії (випуску грошей) для того, аби профінансувати видатки державного бюджету.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій під час конференції з представниками «Спілки українських підприємців» (СУП), пише Громадське.

«Національний банк не планує фінансувати бюджет через операції з державними облігаціями (ОВДП) на первинному чи вторинному ринку. Ефекти від прямого фінансування бюджету у вигляді розгортання девальваційно-інфляційної спіралі добре відомі тим українцям, які пам’ятають 90-ті роки. Відтак, повертатися до цієї практики немає сенсу», — повідомив Смолій.

Водночас він додав, що Нацбанк продовжить використовувати наявні у нього інструменти для того, аби забезпечити цінову стабільність, зокрема регулюватиме розмір облікової ставки, як він робив і раніше.

Смолій зазначив, що наразі Україна просувається у переговорах з МВФ, підтримка якого необхідна для проходження нової економічної кризи.

«Залишилося ухвалити «банківський закон» у другому читанні та зміни до державного бюджету на 2020 рік. Ці кошти (транш МВФ — ред.) одночасно поповнять міжнародні резерви і дадуть змогу профінансувати дефіцит державного бюджету», — додав голова НБУ.

Викуп Національним банком облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) — це один з трьох каналів емісії (випуску) гривні. Інші два канали випуску гривні — викуп валюти з міжбанківського валютного ринку та надання банкам кредитів рефінансування.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Урядова гра з підприємцями країни. Третій місяць

  Іван Стецькович

  Щоб зрозуміти «велич» ідей Зе, багато розуму не треба

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: