• Головна
 • Новини
 • НБУ повідомив, коли система е-платежів працюватиме цілодобово і без вихідних

09.09.2019, 17:22

НБУ повідомив, коли система е-платежів працюватиме цілодобово і без вихідних

Система е-платежів переходить на цілодобовий режим

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Система електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) буде працювати у цілодобовому режимі. Відповідну Концепцію розширеного регламенту роботи СЕП у межах ініціативи СЕП 24/7 затвердило Правління Національного банку України з метою модернізації та подальшого розвитку цієї системи. Запровадження цілодобового режиму роботи СЕП відповідає світовим тенденціям розвитку платіжних систем в частині доступності сервісу для учасників платіжної системи 24/7/365", - йдеться в повідомленні.

У НБУ стверджують, що здійснення платежів на цілодобовій щоденній основі сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг і зростанню частки безготівкових розрахунків.

Перехід СЕП на цілодобовий режим роботи планується здійснити у два етапи. На першому етапі (другий квартал 2020 року) відбудеться перехід на розширений регламент роботи СЕП - протягом 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7) з урахуванням технологічної перерви в одну годину при переході на новий день. Водночас буде збережено діючу технологію роботи СЕП, порядок складання бухгалтерської та статистичної звітності.

На другому етапі планується перевести СЕП на «безшовний» режим роботи 24/7, коли перехід від поточного до наступного банківського дня здійснюватиметься миттєво. Такий режим планується реалізувати в межах робіт зі створення наступного покоління СЕП (СЕП-4).

Нині Нацбанк України працює над реалізацією першого етапу проєкту і планує обговорити основні принципи роботи СЕП у режимі 23/7 із банківською спільнотою.

Як відомо, на сьогодні СЕП забезпечує приймання міжбанківських платежів з 8.30 до 19.00 у робочі дні та не функціонує у святкові та вихідні дні.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: