08.08.2019, 15:53

МОН внесе низку змін у вступну кампанію 2020

В умови прийому до вищих навчальних закладів на 2020 рік планують внести зміни.

Зокрема можливість подати заявки на бюджет буде зменшено до п'яти, однак знімуть обмеження за спеціальностями, а також розшириться практика проведення "ЗНО в магістратуру", пише «Дзеркало тижня».

Як повідомили в Міністерстві освіти України, ці пропозиції незабаром розмістять на сайті для громадського обговорення.

"Ми розраховуємо, що Умови прийому на 2020 рік будуть винесені на громадське обговорення на наступному тижні, й у них буде низка новацій. Зокрема, це зменшення кількості заяв, які вступники на бакалавра можуть подати на бюджет, з 7 до 5, при одночасному знятті обмеження за кількістю спеціальностей", – повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Раніше Міністр Лілія Гриневич пояснила, що зменшення кількості заяв, зокрема, пов'язане з високим рівнем відмови вступників від рекомендацій на бюджет за 6-м і 7-м пріоритетами. Цього року він становить понад 35%, і це при тому, що рекомендації за цими пріоритетами отримує найменша частка вступників – лише 3,1% та 2,5% відповідно.

Також в Умовах прийому на наступний рік планують розширити перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які треба буде складати єдиний іспит за технологією ЗНО.

"Результати свідчать, що ця практика відверто позитивна, вона підтягує рівень знань наших випускників бакалаврату та вступників у магістратуру. Ми бачимо, що суспільство чітко усвідомлює: здобути сучасну освіту магістра без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо. Це своєю чергою серйозно сприяє підвищенню якості вищої освіти", – зауважив Олег Шаров.

Він додав, що ще однією новацією має стати перехід від відомчих широких конкурсів до національного конкурсу. Тобто коли конкуренція за бюджетні місця між кращими вступниками не залежатиме від підпорядкування вишу.

Зазначимо, що за словами міністерки освіти і науки України Лілія Гриневич, у 2019 році абітурієнти більш виважено обирали спеціальності та виші, а завдяки механізму "місце йде за студентом" 75,4% рекомендованих до зарахування абітурієнтів отримали місця в омріяних університетах.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: