• Головна
  • Новини
  • Львівщині загрожує епідемія дифтерії: смертність висока, сироватки - нема

25.10.2019, 15:09

Львівщині загрожує епідемія дифтерії: смертність висока, сироватки - нема

У Львові є реальний ризик зростання захворюваності на дифтерію, повідомив 25 жовтня на зустрічі з журналістами начальник міського управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Про це пише Zaxid.net

Спеціалісти МОЗу, які працююють у сфері інфекційної безпеки, за словами Володимира Зуба попереджали: як тільки вгамується спалах кору, почне зростати захворюваність на дифтерію. У вересні-жовтні у Львові не зареєстровано випадків захворювання на кір, але існує реальний ризик зростання захворюваності на дифтерію через недостатній рівень захисту населення Львова від цього захворювання.

«Рівень вакцинації від дифтерії у Львові в різних категоріях коливається від 50 до 75%. Для того, щоб територія була захищена, треба щоб охоплення вакцинацією становило не менше 95%. Тобто, ми не маємо колективного імунітету, колективного захисту від дифтерії, тому ризик зростання захворюваності у місті є доволі високий», – каже Володимир Зуб.

Тому єдиний спосіб захиститися від хвороби – щепитися. Вакцин є у достатній кількості і для дітей, і для дорослих і вони безкоштовні. Єдине, що треба – звернутися до сімейного лікаря чи педіатра і вони дадуть скерування у кабінет щеплень.

На Львівщині на випадок спалаху дифтерії, за словами Володимира Зуба, є всього 8 доз протидифтерійної сироватки. 200 доз Україні як гуманітарну допомогу надала ВООЗ і МОЗ розподілило її між областями. На кожну область припало приблизно по 8 доз. В Ужгороді, де зафіксовано 15 випадків дифтерії, сироватку використали за один день.

«У випадку спалаху дифтерії цих 8 доз сироватки вистачить на чотирьох хворих з легким перебігом хвороби або на два – з важким. Купити сироватку за бюджетні кошти нереально, бо вона не зареєстрована в Україні», - каже Володимир Зуб.

Сироватка від дифтерії є у сусідній Польщі. Одна доза коштує приблизно 18 тис. грн, однак легально купити її у Польщі і привезти в Україну не можна, бо вона не зареєстрована в Україні.

Тому медики закликають львів’ян не піддавати ризику своє здоров’я і життя й вакцинуватися. До речі, смертність від дифтерії згідно зі статистикою дуже висока – 50 на 1000 хворих. У період епідемії дифтерії (1991-1998 роки) в Україні захворіло понад 20 тис. Людей, 696 з них померли/

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: