29.01.2020, 21:30

Літак SkyUp на добу застряг в Чехії

Затримка рейсу викликана тим, що наземна служба аеропорту Пардубіце не змогла забезпечити обслуговування літака, пояснили в компанії SkyUp.

Українська авіакомпанія SkyUp Airlines більш ніж на добу затримала рейс з чеського міста Пардубіце, який мав вилетіти о 12:50 28 січня. Про це повідомила пасажирка рейсу Тетяна Ворчак на своїй сторінці у Facebook у середу, 29 січня, пише Кореспондент.

"Уже більше доби разом з іншими товаришами по нещастю перебуваю в аеропорту Пардубіце (Чехія) через затримку рейсу 0842 (28.01.2020, 12:50). Вчора практично відразу після посадки пасажирів на виліт затихли двигуни", - написала вона.

Пасажирка додала, що після невдалих спроб відновити роботу двигунів пасажирів попросили покинути літак.

"З тих пір рейс переносять з години на годину, а ми (близько 100 осіб) стали справжніми заручниками ситуації і такого на перший погляд затишного аеропорту", - зазначила вона.

Ворчак стверджує, що з пасажирами не зв'язувалися ні представники SkyUp Airlines, ні представник турагентства JoinUp.

У той же час на сайті SkyUp підтвердили, що рейс PQ842 Пардубіце - Київ не вилетів за розкладом з Пардубіце. Затримка нібито викликана тим, що наземна служба аеропорту Пардубіце не змогла забезпечити обслуговування літака.

В авіакомпанії зазначають, що є відхилення в роботі допоміжної силової установки (ДСУ), яка зазвичай використовується для запуску двигунів літака. А в разі непрацездатності ДСУ, що не є перешкодою для нормального виконання польотів, двигуни запускають від пристрою наземного запуску. Із самими двигунами літака все гаразд.

Також зазначається, що компанія-обслуга в Пардубіце раніше запевнила, що забезпечить пристроєм наземного запуску літак в аеропорту, але виявилося, що його потужності не вистачає для запуску двигунів Boeing 737.

"Пасажирів розмістили в готелі. Вони забезпечені всіма супутніми послугами, передбаченими правилами перевезень пасажирів і багажу в разі затримки авіарейсів - харчуванням, напоями і трансфером", - запевнили в авіакомпанії.

У SkyUp попросили вибачення за спричинені незручності і запевнили, що для повернення пасажирів до Києва організовано додатковий рейс у Пардубіце. Судячи з розкладу на онлайн-табло, його виліт затримується до 23:30.

Раніше в січні 160 українців застрягли на дві доби в аеропорту італійського Неаполя. Затримка була пов'язана з боргами авіакомпанії Ernest Airlines перед Міжнародним аеропортом Київ ім. Ігоря Сікорського.

Фото - Татьяна Ворчак / Facebook

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: