• Головна
 • Новини
 • Голова податкової вбачає у переказах заробітчан – головний «резерв» для бюджету. Олігархи – на другому місці

24.10.2020, 10:22

Голова податкової вбачає у переказах заробітчан – головний «резерв» для бюджету. Олігархи – на другому місці

В Україні є декілька резервів податкових надходжень, зокрема — $12 млрд, які надходять від українців, які виїхали працювати за кордон.

Про це в інтерв'ю журналу НВ розповів глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

«Перший резерв — це $12 млрд, які надходять в Україну від тих людей, які виїхали, на жаль, працювати за кордон. Ці $12 млрд надходять в Україну, з них 11 млрд, але гривень, тобто в 30 разів менше, — задекларовані. Там 100% мають всі подати декларацію», — сказав він.

Любченко при цьому підкреслив, що на даний момент не розглядає малий бізнес і ФОП як джерело податкових надходжень. «Я не хочу направляти систему ось туди, тому що це шлях в нікуди на цьому етапі», — заявив глава ДПС.

Любченко також наголосив на проблемі з виведенням капіталів із України: «І є товариші, які за цей же час виводять на рік ті ж гроші, тільки за кордон. Тобто, за три роки $22 млрд виведено грошей», — сказав він.

І, нарешті, ще одним джерелом податкових надходжень Любченко назвав реалізацію плану BEPS (Base Erosion and Profit Shifting, — план дій ОЕСР з протидії втечі бізнесу від податків за допомогою виведення прибутку і розмивання бази оподаткування, — Ред.): «Ще на $90 млрд ми бачимо операції, які підлягають контролю згідно з законом. Там нам треба займатися через міжнародне оподаткування. Ось там і будемо займатися. І під це ми розбудовуємо у межах єдиної юрособи всю нашу концепцію адміністрування. Тому у мене зараз великий виклик — створити підрозділ осіб на 30. Знайти тих людей, які розуміють трансферне ціноутворення, вміють виявляти і руйнувати схеми, розуміють взагалі, що це таке», — додав глава ДПС.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  То коли ж було засновано Львівський університет?

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: