• Головна
 • Новини
 • Експерт вказав на головні проблеми податкової амністії в Україні

11.11.2021, 15:45

Експерт вказав на головні проблеми податкової амністії в Україні

Податкова амністія не створює стимулів для легалізації статків. Громадянин, що сплатив податок, не отримує жодних переваг на тлі "боржників".

Про це пише "Апостроф"

Як розповів виданню експерт з податкового планування Олексій Тройніков, за його словами, платник податків, який декларує свій стан, просто втрачає частину грошей, не отримуючи нічого натомість.

"Припустимо, громадянин задекларував наявне у нього майно і заплатив визначений законом податок. Які переваги це йому дає порівняно з громадянами, які цього не зробили? На сьогоднішній день – жодних. Тобто людина просто втратила 5-9% від своїх коштів і нічого не отримала натомість. Навіщо це йому потрібно?".

На думку експерта, в Україні повинні були оголосити податкову амністію одночасно із запровадженням контролю над доходами та видатками громадян. Таким чином, люди з неоподаткованими активами відчували б дискомфорт через неможливість вільно витрачати свої фінанси, так як при проведенні операції відразу спиве їх походження.

На даний момент в Україні не ведеться контроль за витратами та немає обмежень для платників податків чи "боржників".

"Люди просто так не декларуватимуть власний стан і, до того ж, сплачуватимуть з нього податки. Вони мають відчути, що декларація якимось чином полегшить їхнє життя. Тому, швидше за все, коли будуть розроблені та прийняті закони про моніторинг доходів і витрат, владі доведеться оголосити ще одну амністію. І, якщо ці закони будуть достатньо адекватними, нова амністія має шанс стати успішнішою, ніж нинішня" , - повідомляє Тройніков.

Раніше експерти розповіли "Апострофу", що податкова амністія призведе до більшої тінізації економіки.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: