• Головна
 • Новини
 • Чеське видавництво опублікувало календар із зображеннями нацистських лідерів

30.05.2020, 17:10

Чеське видавництво опублікувало календар із зображеннями нацистських лідерів

Чеське видавництво «Naše vojsko» («Наше військо» - ред.) видало календар із зображеннями головних постатей нацистського режиму, серед інших, Адольфа Гітлера, Йозефа Ґеббельса, Йозефа Менґеле. Федерація єврейських громад Чехії має намір подати до суду у справі прославляння воєнних злочинів

Про це пише «Gazeta Polska Codziennie», - повідомило Польське радіо.

«Naše vojsko» розпочало продаж «Календаря персоналій Третього Рейху» на 2021 рік, у якому є чорно-білі світлини 11 лідерів нацистського режиму. Перший і останній місяць року ілюструють портрети Гітлера, натомість на інших сторінках – фото Ріхарда Ґайдріха, Йозефа Ґеббельса, Карла Германна Франка, Ґермана Ґерінґа, Еріха фон Манштайна, Генріха Гіммлера, Адольфа Айхмана, Йозефа Менґеле, Рудольфа Гесса та Ервіна Роммеля. На своїй інтернет-сторінці видавництво повідомляє, що попит перевищив очікування авторів і що потрібно подовжити час реалізації замовлень.

Видання календаря зіткнулося із хвилею критики з боку Фонду жертв Голокосту, Федерації єврейських громад Чехії, посольства Німеччини, Ізраїлю та чеського уряду. Голова Фонду жертв Голокосту Міхал Кліма вніс вже до прокуратури заяву про скоєння злочину. Подібну реакцію анонсували представники єврейської діаспори, які звернуться до суду із обвинуваченням у прославлянні нацистських злочинів. До кримінального кодексу хочуть теж внести зміни із покаранням розповсюдження пропагандистських матеріалів або використання нацистських символів.

Раніше видавництво критикували за продаж предметів із нацистською символікою. У 2017 році прокуратура отримала заяву про продаж футболок та горняток із зображеннями Адольфа Гітлера та Райнгарда Гейдріха. Але суд тоді не визнав злочину. Представники фірми пояснюють, що продаж предметів із зображеннями нацистів є суто економічною діяльністю.

Фото Прага Dmitry A. Mottl / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Іван Стецькович

  Про Конституцію і українські народні казки

  Мирослав Дністрянський

  Україна для Трампа – це така собі «скалка», яка заважає розгорнути дружні відносини з Путіним

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: