• Головна
 • Новини
 • 9 жовтня у Вінниці урочисто відкриють пам'ятник Блаженнішому Любомиру Гузару

03.10.2021, 10:13

9 жовтня у Вінниці урочисто відкриють пам'ятник Блаженнішому Любомиру Гузару

28 вересня цього року поблизу храму Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ у Вінниці встановили пам'ятник Блаженнішому Патріарху Любомиру Гузару. Урочисте відкриття його відбудеться 9 жовтня. Цьому передуватиме низка заходів у місті під назвою «Тиждень патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до Великого».

Про це повідомили в УГКЦ.

Пам'ятник на повний зріст, виготовлений з бронзи. Блаженніший Любомир Гузар одягнений у камізельку поверх підрясника. Поряд із ним стоїть колона, на якій розташована патріарша митра та видніє архиєрейський герб і напис «Бути Людиною».

«Перед тим, як встановити пам'ятник, тут почали облаштовувати територію. Роботи з благоустрою виконують за кошти міського бюджету: кладуть плитку, роблять додаткове освітлення», – повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Встановлення пам'ятника Блаженнішому Любомиру Гузару ініціювала Вінницька громада УГКЦ, яка провела не один збір пожертв на цю потребу. Авторами пам'ятника є два українських скульптори: Борис Крилов та Олесь Сидорук.

Нагадаємо, що 9 жовтня 2021 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Вінниці відкриє перший у світі пам’ятник Блаженнішому патріарху Любомиру Гузару, моральному авторитету українців.

З цієї нагоди 4-10 жовтня у місті організовують низку заходів під назвою «Тиждень патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до Великого». Кожного дня у Вінниці проводитимуть заходи, спрямовані на те, щоб більше відкрити українцям постать великого патріарха Любомира та переосмислити його внесок у розбудову Церкви та України.

Програма

Понеділок – 4 жовтня

11:00 – Пресконференція, Громадський простір «Артинов» (м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 22)

18:30 – Фільм про Блаженнішого Любомира «Бути Людиною», Кінотеатр «РОДИНА» (вул. Миколи Оводова, 47)

Вівторок – 5 жовтня

15:00 – Відкриття фотовиставки «Прилучитися до Великого» та експозиції з особистими речами патріарха, Вінницький обласний краєзнавчий музей (м. Вінниця, вул. Соборна, 19)

18:30 – Фільм про Блаженнішого Любомира «Бути Людиною», Кінотеатр «РОДИНА» (вул. Миколи Оводова, 47)

Середа – 6 жовтня

18:30 – Духовний вечір «Молитва патріарха», храм Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1)

Четвер – 7 жовтня

18:30 – Вечір пам’яті: «Листи до мами з проєкту «Іди за мною». Третій чин Чернечої родини Воплоченого Слова, парафія Покрову Пресвятої Богородиці, м. Вінниця. Храм Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1)

П’ятниця – 8 жовтня

13:00 –  Круглий стіл «Бути Людиною», Вінницька наукова бібліотека імені К. А. Тімірязєва (м. Вінниця, вул. Соборна, 73)

18:30 – Вистава семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії «Бути Людиною». Храм Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1)

Субота – 9 жовтня

09:00 – Архиєрейська Божественна Літургія, храм Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська 1). Молитву очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав

12:00 – Відкриття першого у світі пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару, площа біля храму Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1)

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: