У ватиканському соборі є так званий вівтар святого Еразма, з боків якого знаходяться мозаїчні зображення святих Володимира і Ольги.
Щоправда згадок про них немає в путівниках і вони не призначені для загального огляду, оскільки ця капела, яка розташована за знаменитою статуєю святого Петра, відведена для сповідей і завжди закрита для туристів. Однак сам факт, що в головному католицькому храмі шануються наші великі святі, є гідним уваги. Як відомо, святі Володимир і Ольга відносяться до святих єдиної церкви, тобто до розколу 1054 року. У цьому сенсі вони не є чисто православними святими і шануються також католицькою церквою.
Мозаїки святих Володимира і Ольги були подаровані собору святого Петра на честь тисячоліття хрещення Руси-України українським греко-католицьким священиком Василем Лостеном з американського міста Стамфорд.
Автором мозаїк є італійський художник професор Уго Маццеі, відомий тим, що створив численні мозаїки для різних храмів. Обидві мозаїки створювалися одночасно під керівництвом професора Вірджиліо Кассіо, технічного директора Ватиканської студії мозаїки. Роботи були закінчені 17 серпня 1989 року.
На фото: мозаїчна ікона великого князя київського святого Володимира із зображенням тризуба.
За темою
- Росія робить усе, аби зірвати візит Папи Римського до України
03.01.2022, 18:48
- Ватикан показав усю свою нерухомість
26.07.2021, 12:10
- У Ватикані судитимуть десятьох осіб за фінансові злочини: серед них кардинал
04.07.2021, 08:08
- В Канаді на території інтернату виявили останки 215 дітей – ООН вимагає розслідування
05.06.2021, 11:08
- Ватиканські музеї відкриваються для відвідувачів
31.01.2021, 14:30
Обговорення
Світ
ТОП
На Львівщині засудили військовослужбовця за майже дворічне самовільне залишення частини
Через ДТП на трасі біля Львова впала електроопора — рух частково обмежено
У Львові військовий змінював дані в реєстрі «Оберіг»
Жителя Львівщини засудили до 13 років за насильство щодо неповнолітньої племінниці
У Львові чоловік підпалив відділення пошти після знайомства в інтернеті
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

