• Головна
 • Новини
 • Який вплив має законопроєкт №5600 на ціни на нерухомість?

27.07.2021, 15:29

Який вплив має законопроєкт №5600 на ціни на нерухомість?

Верховна Рада України 1 липня 2021 року ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт №5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”. 

Цей законопроєкт передбачає низку змін у Податковому кодексі України, та прогнозує підвищення податків на продаж і покупку нерухомості. На кого вплине дане нововведення та які ризики для галузі продажу нерухомості? Чи стане законопроєкт перешкодою для покупців, які планують купити квартиру у Львові

Кого стосується законопроєкт №5600?

За інформацією з офіційних джерел, міністр фінансів України зазначав, що законопроєкт №5600 стосується компаній, що займаються продажем нерухомості та не сплачують податки. А також, що нові правила оподаткування не стосуватимуться пересічних українців, адже вони не являються платниками ПДВ. 

Проте, закон все ж торкнеться фізичних осіб, які купують та продають понад 3 квартири протягом року. Адже такий оборот нерухомості, що знаходиться у власності однієї особи — може свідчити про незаконну бізнес-діяльність. 

Якщо у другому читанні законопроєкт № 5600 буде ухвалений — фізичні особи, які продаватимуть понад два об’єкти нерухомості, повинні сплатити 18% ПДФО та 1.5% військового збору з кожної наступної угоди. На даний час податкова ставка з продажу вторинної нерухомості становить лише 5%.

Згідно з основними положеннями нового законопроєкт значно збільшується число операцій з нерухомістю, які будуть обкладені ПДВ. Також скасовується пільга, що дозволяє уникнути сплати податку під час продажу нерухомості на вторинному ринку. Після прийняття закону всі юридичні особи повинні сплачувати 20% ПДВ від кожної угоди.

Який вплив нового законопроєкту на ринок нерухомості?

Українські експерти прогнозують, що в результаті даних нововведень, ціна на квартири може зрости до 35%. Якщо точніше, то прогнозована вартість квартир, після ухвалення законопроєкту, для покупців збільшиться:

На первинному ринку до 20%;

На вторинному до 10-15%.

Також представники компаній-забудовників вказують на такі негативні наслідки для галузі нерухомості:

Значне зростання вартості квадратного метра;

Критичне зменшення обсягів будівництва;

Скорочення попиту на покупку житла в новобудовах.

Варто враховувати, що в другому читанні може бути прийнятий виправлений законопроєкт з новими умовами, які можуть як негативно, так і позитивно вплинути на ситуацію на українському ринку нерухомості.

А.В.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: